Linki do spolszczeń, programów, gierMoje statystyki

Antywirusy


A-squared (a2) Personal
a-squared (a2) Personal jest skutecznym programem do usuwania rojanów, wirusów, dialerów, spyware.
Waga : 4.1MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Ad-Aware Free Antivirus+ 10.3.45.3935
Ad-Aware Free Antivirus+ to darmowy program antywirusowy działający w czasie rzeczywistym. Jego głównym zadaniem jest ochrona komputera przed wszelkimi zagrożeniami w postaci wirusów, koni trojańskich, keyloggerów i rootkitów. Oprócz tego posiada wbudowany moduł służący do wykrywania i usuwania komponentów szpiegujących i innego złośliwego oprogramowania. Program antywirusowy został wyposażony w dwa oddzielne silniki, które współpracują ze sobą i dzięki temu uzyskać można większe bezpieczeństwo podczas wykrycia lub ataku szkodnika lub innego oprogramowania szpiegowskiego. Aplikacja chroni komputer przed wszelkimi zagrożeniami z sieci i w dodatku sprawdza każdy pobrany plik. W razie wykrycia wirusa, informuje o tym użytkownika i automatycznie go usuwa lub przenosi do kwarantanny. Oprócz tego chroni dane osobowe użytkownika i pozwala na bezpieczne logowanie się do różnych stron internetowych (sklepy, banki). Zabezpiecza też wszystkie przychodzące wiadomości na poczcie elektronicznej i dokładnie analizuje każdy dołączony załącznik.
Waga : 6 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
AntivirusPlus 2012 15.0.31
Program antywirusowy wyposażony w dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa. Aplikacja posiada zaporę sieciową, filtr antyspamowy, a także moduł bezpieczeństwa do ochrony komputera w sieci Wi-Fi. Zabezpiecza dane osobowe i wszystkie pliki użytkownika przed kradzieżą. Program AntivirusPlus wyszukuje i likwiduje wszystkie wirusy, spyware i inne szkodliwe oprogramowania. Oprócz tego zawiera narzędzia do kontroli rodzicielskiej i nowoczesną zaporę sieciową, które tworzą idealne rozwiązanie w ochronie komputera domowego. Aplikacja monitoruje i blokuje niechciane wiadomości przesyłane drogą elektroniczną, a także posiada filtry ostrzegające przed szkodliwymi witrynami. Program AntivirusPlus skanuje system w czasie rzeczywistym i filtruje takie strony jak Twitter czy Facebook. Monitoruje dane osobowe i chroni system podczas przeglądania stron internetowych. Dzięki wbudowanej kontroli rodzicielskiej ogranicza dziecku dostęp do sieci, blokując dostęp do podejrzanych stron.
Waga : 690 KB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
ArcaMicroScan 2012.11.12
ArcaMicroScan to darmowy skaner pozwalający na szybkie i pełne sprawdzenie zasobów komputera i wyleczenie ewentualnych infekcji
Waga : 300 KB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
ArcaVir 2011 11.05.3202 Antivirus Protection
ArcaVir 2011 Antivirus Protection to pakiet zabezpieczający na bieżąco komputer przed wszelkiego rodzaju infekcjami, wirusami, trojanami.
Waga : 120,27 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
ArcaVir 2012 Antivirus 12.11.3201
ArcaVir 2012 Antivirus na bieżąco zabezpiecza komputer przed wszelkiego rodzaju infekcjami, wirusami, trojanami itp. Chroni także przed kradzieżą poufnych danych i pozwala bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej. Dzięki zastosowaniu nowego silnika antywirusowego praca programu nie zwalnia pracy systemu. Mechanizmy skanujące charakteryzują się dużą skutecznością i obejmują całość zasobów komputera jak również pocztę elektroniczną. ArcaVir 2012 Antivirus wzbogacony został o zaawansowaną heurystykę. Dzięki niej komputer jest poddany stałej proaktywnej ochronie przed niesklasyfikowanymi jeszcze szkodliwymi kodami. W ramach pakietu zapewniamy bezpłatne wsparcie techniczne.
Waga : 100 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Auslogics Antivirus 15.0.36
Aplikacja bez większych problemów radzi sobie z usuwaniem groźnych wirusów, koni trojańskich i niebezpiecznych robaków. Monitoruje system operacyjny w czasie rzeczywistym i w razie wykrycia zagrożenia informuje o tym użytkownika. Program Auslogics Antivirus zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów i innych szkodników na dysku twardym, a także chroni tożsamość użytkownika - konta bankowe, sklepy internetowe i prywatne dane. Posiada moduł sieciowy, który blokuje keyloggery i monitoruje aktywność użytkowników w sieci. Zapewnia pełną ochronę podczas korzystania z Internetu oraz w sieci lokalnej. Oprócz tego program skanuje system operacyjny i przeglądarki internetowe w celu wykrycia luk w zabezpieczeniach. Program antywirusowy zapewnia również bezpieczeństwo podczas korzystania z poczty elektronicznej i sprawdza wszystkie załączniki pod kątem obecności wirusa.
Waga : 2 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
avast! Free Antivirus 7.0.1474
Popularny, darmowy antywirus charakteryzujący się szybkością działania i skutecznością na dobrym poziomie. Antywirus kompatybilny jest z Microsoft Windows XP/Vista/7 (32/64 bit). Innowacyjny silnik skanujący chroni przed wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim oraz innymi złośliwymi elementami. Dzięki modułowi avast! Community IQ próbki wirusów z całego świata trafiają do laboratorium ALWIL Software i są przetwarzane przez specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa. Na uwagę zasługuje funkcja AutoSandbox, która służy do umieszczania podejrzanych plików w tzw. "piaskownicy". Niepewne elementy są tam uruchamiane w izolacji od systemu operacyjnego więc nie mogą wyrządzić większych szkód.
Waga : 93 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
avast! Linux Home Edition
Linuxowa wersja popularnego programu antywirusowego. Program możemy pobrać w rpm, deb lub tar.gz . (Bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych)
Waga : 26,62 MB
Licencja : Freeware
System operacyjny : Linux
avast! Pro Antivirus 7.0.1474
Najnowsza wersja popularnego programu antywirusowego avast! Pro Antivirus. W celu wzmocnienia ochrony w programie avast! Pro Antivirus wykorzystano technologię pełnej wirtualizacji. Aby uniemożliwić czynnikom atakującym dostęp do komputera, uruchamianą aplikację można otworzyć w bezpiecznym środowisku Sandbox. Co więcej, technologia avast! SafeZone umożliwia stworzenie izolowanego pulpitu, który chroni najbardziej poufne transakcje.
Waga : 117 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
AVG Anti-Virus 2013 13.0.2793a5877
AVG Anti-Virus zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym przed najbardziej zaawansowanymi współczesnymi zagrożeniami. Wśród najważniejszych funkcji AVG 2013 na pierwszy plan wysuwa się całkowicie odnowiony interfejs, który zapewnia łatwy dostęp do najczęściej używanych ustawień. Jest przyjazny dla najnowszych urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe. Poprawiono skuteczność dzięki redukcji czasu rozruchu o 26%, przyspieszono czas skanowania o 36%, a interfejs użytkownika ładuje się 200% szybciej (wszystkie dane są porównane z wersją AVG 2012).
Waga : 117 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
AVG Anti-Virus Business Edition 2012 v12.2197a5126
Producent zachował wszystkie niezbędne funkcjonalności i pozbył się ciężkich i skomplikowanych narzędzi, które nie były wykorzystywane przez użytkowników. Dzięki zachowaniu wszystkich najważniejszych funkcji i jednoczesnemu pozbyciu się niepotrzebnego balastu, produkty AVG stały się niedrogim i praktycznym rozwiązaniem dla wszystkich sieci firmowych. Ochrona serwerów plików zapewniana jest m.in. przez Zaporę AVG, która nie pozwoli hakerom ani wirusom dostać się do Twoich poufnych danych. Składnik AVG Identity Protection z łatwością identyfikuje i blokuje oprogramowanie, które wykazuje podejrzane zachowania.
Waga : 151 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
AVG AntiVirus FREE 2013 13.0.2793a5877
Darmowy program zabezpieczający oferujący podstawową ochronę przed wirusami i zagrożeniami z Internetu. Wśród najważniejszych funkcji AVG 2013 na pierwszy plan wysuwa się całkowicie odnowiony interfejs, który zapewnia łatwy dostęp do najczęściej używanych ustawień. Jest przyjazny dla najnowszych urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe. Poprawiono skuteczność dzięki redukcji czasu rozruchu o 26%, przyspieszono czas skanowania o 36%, a interfejs użytkownika ładuje się 200% szybciej (wszystkie dane są porównane z wersją AVG 2012).
Waga : 117 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
AVG LinkScanner 2013 13.0.2793a5877
AVG LinkScanner stanowi dodatkową warstwę ochrony w czasie rzeczywistym, wspierającą zainstalowane oprogramowanie zabezpieczające. LinkScanner sprawdza stronę internetową znajdującą się pod danym linkiem lub adresem internetowym wpisanym w przeglądarkę i analizuje, czy strona ukrywa zagrożenie. Jeśli tak, AVG LinkScanner powstrzymuje użytkownika przed pobraniem danej strony. Oznacza to, że po raz pierwszy użytkownicy Windows XP, Vista oraz 7 wiedzą, czy kliknięcie na dany link jest bezpieczne w jedynym momencie, w którym ma to znaczenie - zanim zdecydują się to zrobić. AVG LinkScanner sprawdza również wyniki wyszukiwania w Google, Yahoo! oraz MSN. Podczas każdorazowego korzystania z tych silników, użytkownicy otrzymają ranking bezpieczeństwa wszystkich "organicznych" wyników wyszukiwania. Ponadto AVG LinkScanner przeskanuje wszystkie zakładki oraz linki zawarte w wiadomościach przesyłanych przez komunikatory czy e-maile, zanim użytkownicy zdecydują się je otworzyć.
Waga : 5 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows

Avira AntiVir Personal Edition
Avira AntiVir Personal Edition to program antywirusowy zapewniający pełną ochronę antywirusową lokalnego komputera Potrafi skanować zasoby komputera w puszukiwaniu wirusów. Filtruje pocztę przychodzacą i wychodzącą(POP3,SMTP).
Waga : 23.9MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Avira AntiVir Rescue System 12.11.2012
Avira AntiVir Rescue System jest to darmowe narzędzie antywirusowe, służące do skanowania komputera w celu wykrycia jakichkolwiek zagrożeń w postaci wirusów, trojanów bądź innego złośliwego oprogramowania. Program bazuje na Linuksie, a jego zadaniem oprócz wyszukiwania wirusów jest przywrócenie systemu do stanu używalności. Narzędzie to doskonale się nadaje, gdy system operacyjny został poważnie zainfekowany i nie chce się załadować. Jedną z nielicznych zalet programu jest wsparcie przez producenta, który dość często dokonuje aktualizacji i dzięki czemu nie musimy się martwić, gdy posiadamy najnowszą bazę wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Avira AntiVir Rescue System dokładnie skanuje system oraz całą zawartość dysku twardego w poszukiwaniu infekcji. Oprócz tego program umożliwia też przywracanie cennych plików, które zostały utracony po awarii komputera.
Waga : 259 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Avira Antivirus Premium 2013
Avira Antivirus Premium 2013 przynosi wiele istotnych zmian. Usprawniono i zmodyfikowano graficzny interfejs aplikacji, dodano skanowanie folderów w sieci lokalnej, a także różne dodatkowe narzędzie do ochrony użytkownika i całego komputera podczas przeglądania witryn internetowych (Web Safety Advisor, Browser Tracking Blocker). Zintegrowano program z sieciami społecznościowymi oraz z Experts Market i Android Security.
Waga : 115 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Avira Free Antivirus 2013
Program stale i szybko skanuje komputer w poszukiwaniu zagrożeń takich jak wirusy, dialery, trojany, programy backdoor, trojany, itd. Monitoruje również operacje wykonywane przez użytkownika i system operacyjny reagując natychmiast w przypadku wykrycia szkodliwego oprogramowania.
Waga : 101 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
AVZ AntiViral Toolkit 4.39
Skuteczna aplikacja do zwalczania groźnych wirusów, spyware, adware, robaków, koni trojańskich, dialerów, rootkitów oraz innego złośliwego oprogramowania. Program AVZ AntiViral Toolkit korzysta ze specjalnych algorytmów do wykrywania i blokowania dostępu groźnym aplikacjom, takim jak keyloggery czy rootkity. Znajdziemy w nim różne opcje skanowania i usuwania niebezpiecznych wirusów i innych szkodników, a także narzędzia do sprawdzania otwartych portów (również w systemie IDS), aktywnych procesów i innych aplikacji uruchamianych wraz ze startem systemu. AVZ AntiViral Toolkit posiada wbudowany moduł AVZGuard, który blokuje tworzenie różnych rodzajów plików, w tym autorun (często używanych przez urządzenia USB). Program posiada różne moduły skanujące, które sprawdzają system w trybie heurystycznym lub dokładnie badają i analizują wszystkie aktywne procesy w systemie Windows.
Waga : 8 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows

BitDefender 2009 PL
BitDefender 2009 dzięki specjalnym modułom monitoruje systemy plików, rejestr pozwala użytkownikowi samodzielnie decydować który program może zmieniać wartości w rejestrze. Posiada też technologie HiVE (heurystyka) kontrolę poczty wychodzącej oraz szczegółowy dziennik zdarzeń programu.
Waga : 65MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
BitDefender Antivirus Plus 2013
Program zawiera usprawnioną wersję funkcji Bitdefender Autopilot, dzięki której antywirus pracuje z maksymalną efektywnością. Ewolucja Bitdefendera przynosi również ulepszoną funkcjonalność USB Immunizer, która służy do wyeliminowania zagrożenia infekcją z nośników USB.
Waga : 3 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
BitDefender Antivirus Pro 2011
Skuteczny program antywirusowy o niskich wymaganiach sprzętowych. Za pomocą wyspecjalizowanych modułów BitDefender stale monitoruje systemy plików, rejestr oraz aktywność Internetu.
Waga : 196,21 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Bitdefender DNS Changer Detector
Bitdefender DNS Changer Detector to darmowe narzędzie, które usuwa skutki działania niektórych złośliwych programów, które modyfikują ustawienia DNS komputera aby przejąć ruch użytkownika. Narzędzie wykonuje szereg czynności w celu wykrycia i zastosowania prawidłowych ustawień DNS.
Waga : 2 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
BitDefender Rescue CD 2.0
Bitdefender Rescue CD pozwala na oczyszczenie komputera z wirusów bez uruchamiania samego systemu, dzięki czemu możliwe jest przeskanowanie nawet tych elementów, które normalnie są niedostępne w czasie jego działania. Antywirus został oparty o linuxową dystrybucję Xubuntu Live CD, zatem umożliwia także dostęp do terminala oraz innych standardowych narzędzi systemu Linux.
Waga : 385 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
BullGuard Antivirus 13.0.251
BullGuard Antivirus program zabezpieczający komputer zawierający technologię Behavioural Detection (wykrywanie behawioralne), które zdaniem producenta jest o 65% skuteczniejsze o standardowych rozwiązań stosowanych przez wielu producentów antywirusów. W pakiecie BullGuard Antivirus znajdują się następujące moduły: Antivirus, Antispyware, Spamfilter i Safe Browsing. (Wersja TRIAL pozwala na używanie programu przez 15 dni od momentu instalacji)
Waga : 360 KB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
CA Anti-Virus Plus 2010
Zabezpiecza pliki i pocztę przed wirusami, robakami, trojanami, aktywnymi kodami i innymi zagrożeniami, wykrywając zagrożenia na podstawie ich sygnatur - pobieranych automatycznie przez Internet.
Waga : 65,92 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
ClamAV 0.97.1
Darmowy antywirus pod Linuxa. Program umożliwia skanowanie wiadomości e-mail na poziomie serwera pocztowego, skaner z linii poleceń i rozbudowany mechanizm automatycznych aktualizacji bazy sygnatur wirusów (aktualizacje skryptowe i sygnatury cyfrowe).
Waga : 41,88 MB
Licencja : Freeware
System operacyjny : Linux
ClamTk 4.33
Nakładka graficzna na ClamAV, która okazuje przydatna dla użytkowników, którzy nie preferują pracę z konsolą. Jej zadaniem jest informowanie o aktualnym etapie skanowania, wspomaganie aktualizacji baz sygnatur wirusów, ułatwianie konfiguracji programu, a także umożliwienie planowania harmonogramu skanowania.
Waga : 513.2 KB
Licencja : Freeware
System operacyjny : Linux

ClamWin Antivirus 0.88
ClamWin Free Antivirus 0.88 jest to znakomity program do zwalczania wirusów którego współautorem jest Tomasz Kojm. ClamWin Free Antivirus 0.88 oferuje skanowanie dysków na żądanie sprawdza załączniki w poczcie przychodzącej w programie MS Outlook. Program jest aktualizowany co dobę.
Waga : Free
Architektura procesorowa : 32 bitowa
System operacyjny : Windows
ClamWin Free Antivirus 0.97.1
ClamWin umożliwia wykrywanie i usuwanie sporej liczby wirusów i komponentów szpiegujących przy pomocy ręcznie uruchamianego skanera, planowanie skanowania z wyprzedzeniem, kwarantannę plików zarażonych, automatyczne pobieranie aktualizacji baz sygnatur wirusów, skanowanie pojedynczych plików z poziomu menu kontekstowego Eksploratora Windows, a także kasowanie zarażonych wiadomości w programie Microsoft Outlook.
Waga : 38,01 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
ClamWin Free Antivirus 0.97.6
ClamWin Free Antivirus jest bezpłatnym (o otwartym kodzie), prostym w obsłudze skanerem antywirusowym. Aktualizacja wykonywana jest raz na dobę lub na żądanie. Skaner nie pracuje "on-line", więc procedura skanowania musi być rozpoczęta przez użytkownika. Dodatkowo współpracuje z programem pocztowym MSOutlook (sprawdzanie załączników w poczcie przychodzącej).
Waga : 46 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Comodo Antivirus 2012 5.12.256249.2559
Całkowicie darmowy program zabezpieczający, który wykrywa, blokuje i niszczy wirusy. Unikalne funkcje antywirusa to inteligentna ochrona przed nieznanymi zagrożeniami, automatyczne aktualizacje, łatwy w użyciu interfejs, izolacja wszystkich podejrzanych elementów, itp. W programie znajdziemy technologię Defense +, która zapewnia ochronę najważniejszych plików systemów i blokuje szkodliwe oprogramowanie zanim zostanie ono zainstalowane na komputerze. Produkt Comodo wyposażony został w technologię Sandbox Technology, która umożliwia uruchamianie podejrzanych elementów w specjalnym, izolowanym środowisku.
Waga : 67 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Comodo Antywirus
Jeden z najlepszych darmowych antywirusów, lepszy nawet od drogich komercyjnych wersji innych antywirusów, lekki dla systemu więc nie obciąża nam komputera, posiada funkcje monitora i bezpiecznego uruchamiania programów(tzw. piaskownicę) polecany przez profesjonalistów jak i amatorów.
Waga : ok 170 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Comodo Rescue Disk 1.1.232326.14
Comodo Rescue Disk (CRD) to przydatny program ratunkowy, który skanuje system w poszukiwaniu wirusów i innych zagrożeń. Aplikacja dostępna jest w formie bootowalnego obrazu, czyli należy pobrany plik z programem nagrać na dowolny krążek CD lub DVD i uruchomić go po ponownym uruchomieniu komputera. Comodo Rescue Disk to idealne rozwiązanie dla użytkowników, którzy nie mogą sobie poradzić z zainfekowanym komputerem z poziomu systemu operacyjnego. Comodo Rescue Disk dogłębnie skanuje wszystkie lokacje na dysku twardym, w celu wyszukiwania różnych wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Program działa w środowisku pre-boot, dzięki temu możemy w prosty sposób wykryć i zlikwidować najgroźniejsze wirusy oraz rootkity, które zaatakowały system operacyjny.
Waga : 51 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Digital Patrol 5.5.43
Akaner antywirusowy do wykrywania i usuwania wirusów, koni trojańskich, robaków, aplikacji szpiegowskich oraz innego złośliwego oprogramowania. Przeprowadza analizę heurystyczną w plikach i wykrywa wszystkie, nieznane zagrożenia z sieci. Digital Patrol chroni komputer przed programami szpiegowskimi oraz dokładnie skanuje całą zawartość zamontowanego dysku twardego, nie powodując przy tym konfliktów z innymi zainstalowanymi oprogramowaniami antywirusowymi. Digital Patrol posiada zaawansowany silnik Anti-Virus NictaTech do wykrywania, zapobiegania infekcji oraz usuwania niemal wszystkich rodzajów wirusów. Według producenta, program wykrywa ponad 2 miliony różnych zagrożeń z internetu, w tym wirusy i trojany.
Waga : 69 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Dr.Web 7.0.1.10010
Dr.Web zapewnia pełną, ochronę antywirusową komputera. Wszystkie pliki potencjalnie niebezpieczne dla systemu są skanowane w czasie rzeczywistym przez rezydentny monitor SpIDer Guard. Pliki pobierane z internetu lub sieci lokalnej, kopiowane z dyskietek, płyt CD i innych nośników zostaną zapisane na dysku tylko jeżeli zezwoli na to SpIDer Guard. Wiadomości poczty elektronicznej są testowane przez moduł SpIDer Mail jeszcze zanim trafią do skrzynki pocztowej. Nawet jeżeli wirus ukryty jest w archiwum, nawet chronionym hasłem, nie przedostanie się przez zaporę jaką stworzy dla niego SpIDer Mail. Dr.Web nie tylko wykrywa i leczy wirusy w plikach, ale potrafi też usuwać wprowadzone przez wirusa zmiany w systemie i nie wymaga do tego żadnych dodatkowych programów, które miałyby być pobierane z internetu.
Waga : 136 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Dr.Web CureIt! 6.00.16 2012.11.13
Dr.Web CureIt! to darmowy skaner antywirusowy, który skutecznie wyszukuje i usuwa szkodliwy kod: wirusy, konie trojańskie, spyware, adware, itp. Co ważne program posiada moduł częstych aktualizacji, jak podaje producent w czasie epidemii aktualizuje bazę 2 razy na godzinę. Skaner programu bazuje na silniku programu antywirusowego Dr.Web. Ważną zaletą skanera jest możliwość używania jego bez instalacji, dzięki temu nie wchodzi w konflikt z innymi programami zabezpieczającymi. Jedynym ograniczeniem są reklamy wyświetlane podczas pracy skanera.
Waga : 95 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Dr.Web LiveCD 6.0.2 10.11.2012
Dr.Web LiveCD to narzędzie antywirusowe pomocne przy próbie przywrócenia komputera do stanu sprzed infekcji. Jeśli stacja robocza lub serwer Windows\Unix nie może się uruchomić z dysku twardego, Dr.Web LiveCD sprawdzi i wyczyści system ze wszystkich podejrzanych i szkodliwych plików oraz podejmie próbę wyleczenie zainfekowanych obiektów. Aby skorzystać z narzędzia należy zapisać pobrany obraz ISO na płycie CD lub DVD. System działa w trzech trybach. Dr.Web LiveCD (Default) to skaner z graficznym interfejsem użytkownika (GUI). Dr.Web LiveCD (Safe Mode) to wersja konsolowa skanera. Opcja Start Local HDD spowoduje uruchomienie komputera z dysku twardego bez uruchomienia Dr.Web LiveCD. Opcja Testing Memory uruchamia narzędzie Memtest86+.
Waga : 228 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Dr.Web LiveUSB 6.0.2 10.11.2012
Dr.Web LiveUSB jest bezpłatnym narzędziem umożliwiającym stworzenie specjalnego nośnika USB, zawierającego wbudowany system operacyjny (linux) oraz oprogramowanie antywirusowe Dr.Web, za pomocą którego będziemy mogli zeskanować dysk twardy lub wyleczyć zainfekowany komputer. Chcąc skorzystać z programu należy go uruchomić w systemie operacyjnym (obsługuje 32 i 64-bitowe systemy). Następnie należy podłączyć odpowiedni napęd do czytnika USB i postępować według poleceń przedstawionych przez wbudowany kreator instalacyjny. Po zainstalowaniu programu, należy ponownie uruchomić komputer, w celu uruchomienia Dr.Web LiveUSB. Dr.Web LiveUSB posiada rozbudowany skaner Dr.Web, za pomocą którego wykryjemy i usuniemy wirusy oraz inne szkodniki. Z poziomu uruchomionego systemu awaryjnego, możemy również przeglądać strony internetowe, odbierać i wysyłać pocztę elektroniczną, przeglądać i zarządzać plikami na dysku twardym (Midnight Commander) oraz dowolnie modyfikować ustawienia systemu, konfigurując jego wygląd i poszczególne opcje.
Waga : 227 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Duqu Removal Tool 1.0.0.1
Duqu Removal Tool to narzędzie do usuwania wirusa Rootkit.Duqu.A. Szkodnik może doprowadzić do kradzieży poufnych informacji, utraty własności intelektualnej oraz innych szkód związanych z działaniem keyloggera.
Waga : 6 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Emsisoft Anti-Malware 5.1.0.16
Program antywirusowy przeznaczony do wyszukiwania i usuwania koni trojańskich, dialerów, komponentów adware i spyware, robaków oraz innego złośliwego oprogramowania.
Waga : 111,69 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
eScan Anti-Virus (AV) for Windows 11.0.1139.1229
eScan Anti-Virus to narzędzie przeznaczone dla użytkowników domowych, które zapewnia aktywną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami z sieci. Program chroni przed wirusami, spyware, adware, keyloggerami, rootkitami, botnetami, hakerami, spamem, itd. Nowy skaner antywirusowy wyposażony w technologię Whitelisting pracuje w tle i nie powinien wpływać na wydajność komputera nawet podczas wykonywania gruntownego skanu. eScan Anti-Virus zawiera funkcje przyjazne dla graczy - w momencie gdy użytkownik aktywuje tryb pełnoekranowy wszystkie powiadomienia i alerty nie są wyświetlane aby nie przeszkadzać w grze. W programie wprowadzono również Laptop Mode, który optymalizuje działanie aplikacji pod kątem komputerów przenośnych.
Waga : 191 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
ESET NOD32 4.2.71.2
NOD32 chroni np. przed różnego rodzaju wirusami, spyware, adware, phishingiem.
Waga : 41,35 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
ESET NOD32 Antivirus 6.0.306.7 32-bit
Program ESET NOD32 Antivirus stanowi zaawansowane technologicznie rozwiązanie zapewniające ochronę komputera przed złośliwym kodem. Program ESET NOD32 Antivirus, oparty na aparacie skanowania technologii ThreatSense®, którą po raz pierwszy wprowadzono w nagradzanym systemie antywirusowym NOD32, zapewnia niespotykaną dotąd ochronę przed atakami i szkodliwymi aplikacjami bez potrzeby ciągłego aktualizowania sygnatur.
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
ESET NOD32 Antivirus 6.0.306.7 64-bit
Program ESET NOD32 Antivirus stanowi zaawansowane technologicznie rozwiązanie zapewniające ochronę komputera przed złośliwym kodem. Program ESET NOD32 Antivirus, oparty na aparacie skanowania technologii ThreatSense®, którą po raz pierwszy wprowadzono w nagradzanym systemie antywirusowym NOD32, zapewnia niespotykaną dotąd ochronę przed atakami i szkodliwymi aplikacjami bez potrzeby ciągłego aktualizowania sygnatur.
Architektura procesorowa : 64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
ESET NOD32 Antivirus for Linux
Testowa wersja popularnego programu antywirusowego. Program skutecznie - chroni w czasie rzeczywistym - komputer przed różnego rodzaju zagrożeniami z internetu.
Waga : 37,03 MB
Licencja : Trial
System operacyjny : Linux

ESET Nod32 PL 2000/XP/Vista
Wersja dla systemów Windows 2000/XP/Vista
Waga : 14.2MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows

F-PROT
F-Prot Antivirus to program antywirusowy umożliwia ohronę komputera. Program składa się z OnDemand Scanner, RealTime Protector, Updater, Scheduler, DOS OnDemand Scanner oraz Integrity Checker Za ich pomocą tych składników monitorować na bieżąco wykorzystywane pliki, skanować dyski, uaktualniać komponenty i bazę z definicjami wirusów.
Waga : 19MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
F-Secure Anti-Virus 2011 10.51
Program antywirusowy, który skanuje pliki, pocztę itp. w poszukiwaniu wirusów, spyware, robaków oraz rootkitów. Program pozwala na wykrywanie znanych wirusów na podstawie codziennie aktualizuwanych sygnatur, a także nowych, nieznanych jeszcze wirusów na podstawie analizy heurystycznej.
Waga : 53,86 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
F-Secure Anti-Virus 2013
Nowa wersja 2013 jest niezwykle wydaja i skutecznie chroni przed wirusami, szpiegami, zainfekowanymi załącznikami poczty e-mail i innym złośliwym oprogramowaniem. Automatyczne aktualizacje i zaawansowana technologia DeepGuard stanowią gwarancję najszybszej ochrony przed nowymi zagrożeniami.
Waga : 2 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Faronics Anti-Virus 2.1
Program antywirusowy, zapewniający proaktywną ochronę przed wirusami i złośliwymi programami. Integruje się z innym programem tego samego producenta – Faronics Deep Freeze, który zamraża system i partycje dysku twardego oraz pozwala na wykonywanie różnych czynności, nie obawiając się o zainfekowaniu komputera przez wirusa, trojana czy innego szkodnika. Faronics Anti-Virus chroni pocztę elektroniczną i kontroluje wszystkie odbierane wiadomości wraz z załącznikami. Obsługuje programy typu Outlook, Outlook Express czy Windows Mail. Faronics Anti-Virus łączy w sobie program antywirusowy, moduł anty-spyware oraz narzędzie anty-rootkit, do usuwania rootkitów, które aktywują się podczas uruchamiania systemu.
Waga : 1 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows

Filseclab Twister AntiVirus V7
Filseclab Twister AntiVirus V7 jest to program do wykrywania i usuwania programów typu spyware wirusy oraz trojany. Ma możliwość wykrywania nieznanych wirusów. Posiada także ochronę rejestru , potrafi skanować skompresowane pliki typu ZIP, RAR, ACE, CAB, CHM i EML.
Waga : 20.69MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
G DATA AntiVirus 2011
Wykrywa i usuwa takie szkodliwe oprogramowanie jak: wirusy, rootkity, robaki, spyware, trojany i backdoory.
Waga : 165,48 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
G Data AntiVirus 2013
G Data AntiVirus 2013 gwarantuje skuteczną i stabilną ochronę przed wirusami, trojanami oraz innymi szkodnikami dzięki zastosowaniu nowoczesnej, inteligentnej kombinacji dwóch skanerów antywirusowych, technologii cloud security i kontroli systemu operacyjnego.
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Immunet Protect 3.0.2.654
Darmowy program antywirusowy, który umożliwia ochronę przed ponad 13 milionami najróżniejszych wirusów, robaków, trojanów, keyloggerów i spyware, wykradającego z komputerów poufne informacje.
Waga : 0,34 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Immunet Protect Free Antivirus 3.1.0.9172
Immunet Protect Free Antivirus to w pełni darmowy antywirus, który pozwala zabezpieczyć komputer przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Aplikacja działa w oparciu o technologie cloud computing. Dużym atutem programu jest niskie zużycie zasobów naszego komputera.
Waga : 467 KB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
iolo AntiVirus 1.5.3
Program antywirusowy przeznaczony oczywiście do zabezpieczenia komputera przed takimi zagrożeniami jak wirusy, robaki, konie trojańskie, komponenty malware itp.
Waga : 20,25 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
K7 AntiVirus Plus 12.2.0.163
K7 AntiVirus Plus zapewnia kompleksową ochronę komputera przed wszelkimi zagrożeniami w postaci wirusów i innych szkodliwych aplikacji. Zapewnia on bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci internetowej i dzięki zastosowaniu zaawansowanego mechanizmu wykrywania wirusów – dokładnie skanuje cały komputer, w celu wykrycia szkodnika. Antywirus chroni system przed wszelkimi zagrożeniami w postaci wirusów, koni trojańskich, robaków, malware czy nawet keyloggerów. Oprócz tego zapewnia bezpieczeństwo podczas przeglądania i korzystania poczty elektronicznej. Automatycznie sprawdza całą zawartość tekstu włącznie z załącznikami.
Waga : 79 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows

Kaspersky Anti-Virus 2010
aspersky Anti-Virus 2010 jest to wielokrotnie nagradzany program antywirusowy, skaner poczty elektronicznej sprawdzając pocztę przychodzącą i wychodzącą w czasie rzeczywistym Wykrywa i eliminuje znane i większość nowych (algorytm heurystyczny) wirusów komputerowych, włącznie z wirusami polimorficznymi i samoczynnie szyfrującymi się.
Waga : 65MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Kaspersky Anti-Virus 2012 12.0.0.374
Do wykrywania zagrożeń wykorzystywane są trzy podstawowe metody: oparta na sygnaturach, proaktywna oraz heurystyczna. Program wyposażony jest też w moduł pozwalający na wykrywanie i blokowanie ataków sieciowych.
Waga : 66,88 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Kaspersky Anti-Virus 2013 13.0.1.4190
Kaspersky Anti-Virus 2013 został wyposażony w nowy silnik antywirusowy, który oferuje lepsze wykrywanie wszystkich rodzajów szkodliwych programów, łącznie tymi z najbardziej złożonymi. W szczególności, wprowadzono specjalne metody zapewniające lepsze zwalczanie złożonych i ukierunkowanych zagrożeń poprzez neutralizowanie prób zaszycia szkodliwego kodu w podstawowych procesach systemowych. Jednocześnie, dzięki przeniesieniu części baz danych do chmury Kaspersky Security Network, Kaspersky Anti-Virus 2013 uaktualnia się znacznie szybciej i obciąża łącze internetowe w mniejszym stopniu.
Waga : 150 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Kaspersky Rescue Disk 10
Kaspersky Rescue Disk to dysk ratunkowy przeznaczony dla komputerów z 32 lub 64-bitowym systemem Windows, który został zarażony złośliwym oprogramowaniem. Narzędzie to powinno być stosowane gdy standardowe rozwiązania antywirusowe zainstalowane w systemie operacyjnym nie radzą sobie z usunięciem szkodnika. Taka metoda usuwania złośliwego kodu jest bardzo skuteczna ponieważ nie wymaga uruchomienia systemu operacyjnego i złośliwy kod nie jest aktywny.
Waga : 269 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Kaspersky Security Scan 12.0.1.117
Kaspersky Security Scan to niewielkie narzędzie zoptymalizowane pod kątem szybkiej instalacji bez konieczności wykonywania jakichkolwiek czynności dodatkowych i powtórnego uruchamiania systemu. Jest ono kompatybilne z innymi rozwiązaniami bezpieczeństwa, dostarczając użytkownikowi „drugą opinię” o Od razu po zainstalowaniu Kaspersky Security Scan jest gotowy do sprawdzenia systemu, przeprowadzając skanowanie w poszukiwaniu szkodliwych programów, stanu ustawień bezpieczeństwa systemu Windows oraz luk w popularnych programach. Domyślnie, skanowanie systemu jest wykonywane automatycznie trzy razy w tygodniu, jednak ustawienia te mogą zostać zmodyfikowane przez użytkownika. Istnieje możliwość przeprowadzenia szybkiego lub pełnego skanowania systemu. Po skanowaniu użytkownik otrzymuje pełny raport, pokazujący wszystkie wykryte zagrożenia bezpieczeństwa w kilku kategoriach. Użytkownik otrzymuje również poradę odnośnie najlepszego z dostępnych, w pełni funkcjonalnego i działającego w czasie rzeczywistym rozwiązania bezpieczeństwa oferowanego przez Kaspersky Lab, które pomoże wyleczyć zainfekowany system i zapewni zaawansowaną, stałą ochronę. Chociaż Kaspersky Security Scan potrafi wykrywać większość szeroko rozpowszechnionych szkodliwych programów, nie został stworzony w celu zapewnienia pełnej ochrony systemu i wykrywania niektórych z najbardziej złożonych szkodliwych programów, takich jak rootkity czy bootkity.
Waga : 176 KB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Kaspersky Virus Removal Tool 11.0.0.1245 12.11.2012
Kaspersky Virus Removal Tool to darmowy skaner przeznaczony do wykrywania i usuwania groźnych wirusów, koni trojańskich i innego złośliwego oprogramowania. Program automatycznie skanuje wszystkie najważniejsze lokacje na dysku twardym, w tym również pamięć RAM, pocztę elektroniczną oraz dokładnie katalogi z dokumentami i zainstalowanym systemem operacyjnym. Następnie wykryte szkodniki zostają usunięte lub wysłane do kwarantanny.
Waga : 137 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Kingsoft Antivirus 2012 SP5.4
Kingsoft Antivirus to bezpłatny program antywirusowy typu Cloud Security, szybki i skuteczny oraz wyróżniający się niewielkim zużyciem zasobów systemowych. Charakteryzuje się również nowoczesnym wyglądem interfejsu graficznego, wysoką wydajnością podczas skanowania systemu operacyjnego. Kingsoft Antivirus posiada klasyczny skaner z sygnaturami wirusów oraz w pełni korzysta z najnowszej technologii Cloud (moduł chmury), która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo naszego komputera i nie obciąża zbyt mocno pamięci i procesora podczas skanowania i usuwania groźnych wirusów.
Waga : 14 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Malwarebytes Anti-Rootkit 1.01.0.1009 Beta
Malwarebytes Anti-Rootkit (MBAR) to lekkie narzędzie do wykrywania i usuwania rootkitów. Aplikacja pozwala na pozbycie się szkodliwych, głęboko ukrytych i trudnych do wykrycia modułów zagrażających bezpieczeństwu użytkownika. Silnik skanujący system operacyjny wyróżnia się wysoką skutecznością - radzi sobie z najpopularniejszymi typami rootkitów (fałszywe sterowniki działające w trybie jądra, infekcje Master Boot Record i Volume Boot Record oraz wiele innych).
Waga : 13 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
McAfee Labs Stinger 10.2.0.877
Narzędzie autorów programu antywirusowego McAfee, umożliwiające usunięcie niektórych wirusów i trojanów, w tym niezwykle niebezpiecznego wirusa W32.Bagle (odmiany F do T) oraz W32.NetSky (od B aż do Q), wszystkich odmian wirusa Mydoom (A-H). Aplikacja posiada graficzny interfejs oraz generuje raporty. Możliwa jest także zmiana podstawowych opcji konfiguracyjnych programu.
Waga : 11 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows

McAfee Virus Scan Plus
McAfee VirusScan służy do ochrony antywirusowej komputera przeszukuje dyski lokalnej, sieciowe, bootsektory, dyskietki załączniki poczty elektronicznej, CDROMy posiada możliwość stworzenia osobistego firewalla. Zawiera w sobie McAfee Personal Firewall i McAfee Privacy Service i McAfee SpamKiller.
Waga : 46.9MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Microsoft Security Essentials 2.1.1116.0
Program oferuje trzy tryby skanowania (pełne, skrócone i użytkownika, w którym możemy wybrać dyski, a nawet poszczególne foldery), harmonogram skanowania, automatyczne (lub definiowane przez użytkownika) aktualizacje baz sygnatur, a także historię wykrytych zagrożeń.
Waga : 7,96 MB
Architektura procesorowa : 64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Microsoft Security Essentials 4.1.522
Program oferuje ochronę w czasie rzeczywistym (Real-time protection) oraz różne typy skanowania. Pierwsza z nich oznacza, że antywirus obserwuje i sprawdza wszystkie pliki i programy związane z Internet Explorer i Microsoft Outlook Express, takie jak ActiveX, itp. Ponadto monitorowane są pliki i programy znajdujące się w systemie, jeżeli MSE wykryje jakąś podejrzaną aktywność poinformuje o tym użytkownika. Oprogramowanie oferuje trzy rodzaje skanowania. Dostępne jest szybkie skanowanie (Quick) które sprawdza najważniejsze elementy Windows w poszukiwaniu wirusów, kolejna opcja to pełne skanowanie (Full) które odnosi się do wszystkich plików i dysków znajdujących się w komputerze. Dla bardziej wymagających użytkowników przygotowano również skanowanie spersonalizowane (Custom). Opcja ta pozwala wybrać konkretne lokalizacje (np. foldery) które poddane zostaną skanowaniu. Program Microsoft Security Essentials wyposażono w mechanizm planowania aktualizacji. Użytkownik może wskazać datę oraz czas cyklicznego skanowania oraz wybrać opcję pobrania aktualizacji sygnatur przed rozpoczęciem tego procesu. Co ważne proces ten rozpocznie się tylko wtedy gdy komputer nie jest obciążony innymi działaniami. Aplikacja pozwala również wykluczyć wybrane elementy (pliki lub foldery) ze skanowania. Ponadto istnieje możliwość wykluczenia plików w wybranych formatach, np. zdjęć JPG. Jak na darmowe narzędzie MSE posiada sporo konfigurowalnych opcji. Kolejna z nich odnosi się do możliwości wykluczenia skanowania archiwów .ZIP lub .CAB oraz skanowania pamięci przenośnych podłączonych do gniazda USB. Narzędzie antywirusowe Microsoftu wyposażone zostało w funkcję wysyłania próbek złośliwego oprogramowania. W ten sposób niesklasyfikowane ale podejrzane pliki mogą być wysyłane do specjalistów z Microsoft SpyNet. Istotnym elementem Microsoft Security Essentials są różne poziomy alertów które pozwalają wybrać sposób reakcji na wykryte zagrożenia. Najwyższy alert oznaczony jest symbolem Severe i oznacza wykrycie powszechnego i wyjątkowo złośliwego oprogramowania które jest natychmiast usuwane. Alert High wyświetlany jest w momencie wykrycia programów negatywnie wpływających na bezpieczeństwo i prywatność użytkownika (zagrożenie jest natychmiast usuwane). Medium to alert średni który oznacza sklasyfikowanie wykrytego kodu jako potencjalnie niebezpiecznego dla użytkownika. Ostatni z poziomów bezpieczeństwa oznaczony został jako Low (niski), informuje on o potencjalnie niebezpiecznym oprogramowaniu które może negatywnie wpływać na prywatność użytkownika lub zmienić wybrane ustawienia komputera. Ponadto w programie znajduje się moduł odpowiedzialny za wyświetlanie historii wykrytych zagrożeń.
Waga : 10 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
mks_vir 12.04.3212
Program zawiera skaner na żądanie, pozwalający na wygodne skanowanie wskazanych zasobów komputera, a także szybki monitor antywirusowy kontrolujący wszystkie operacje na dyskach lokalnych i nośnikach zewnętrznych. Producent dodał moduł "kwarantanna", który pozwala na bezpieczne przechowywanie podejrzanych plików. Z kolei moduł aktualizacji pracujący w oparciu o Microsoft Azure nieprzerwania dostarcza nowe definicje wirusów, robaków i trojanów. Ponadto, w nowy wydaniu mks_vir zajdziemy prosty i wygodny mechanizm konfiguracji i raportowania, zaawansowane mechanizmy heurystyczne wykrywające nowe, szkodliwe oprogramowanie. W trakcie instalacji programu mks_vir należy podać swój adres e-mail. Na podany adres zostanie wysłany numer licencji, który należy wprowadzić do programu. Otrzymany numer pozwala na bezpłatne korzystanie z programu na jednym komputerze przez 1 rok.
Waga : 198 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows

mks_vir 2005 PL
Mks vir 2005 jest pakietem składników zapewniających bezpieczeństwo komputera. Pakiet zawiera program antywirusowy, firewall i monitor rejestru.
Waga : 20.7MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows

mks_vir 2006 PL
mks_vir 2006 posiada zaawansowany monitor antywirusowy, Skaner dyskowo-plikowy, Zapora sieciowa (wersja plus), Monitor rejestru (wersja plus) potrafi wykryć i usunąć programy typu spyware i adware.
Waga : 53.8MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Demo
System operacyjny : Windows
mks_vir 2k7
mks_vir 2k7 to kompleksowe narzędzie dla ochrony twojego komputera. Pakiet zawiera: unowocześniony rezydentny monitor systemu, skaner dyskowo-plikowy z obsługą drag&drop, Monitor Rejestru, moduł kwarantanny, zaktualizowany moduł aktualizacyjny dzięki czemu jest możliwa aktualizacja bazy np wirusów bez konieczności logowania do systemu oraz przebudowaną zaporę sieciową.
Waga : 81.9MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Moon Secure Antivirus 2.2.2.165
Moon Secure Antivirus to łatwy w obsłudze i zarazem szybki w działaniu, opensource'owy program antywirusowy. Aplikacja została zbudowana na silniku clamav, dzięki czemu posiada potężną bazę wirusów. Moon Secure Antivirus w odróżnieniu od swojego pierwowzoru (ClamWin), zapewnia pełną ochronę w czasie rzeczywistym. Program ten jest w pełni darmowy zarówno dla użytkowników domowych jak i celów komercyjnych.
Waga : 25 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows

Narzędzie usuwające wirusa Mydoom
Jest to darmowe narzędzie które zadaniem jest wyszukać i usunąć wirusy typu: Worm.MyDoom, Worm.OpaSoft, Worm.Swen, Worm.Blaster i 9 innych.
Waga : 146KB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows

Norman Virus Control 5.82
Norman Virus Control 5.82 jest cenionym antywirusem na świecie. Norman Virus Control posiada wydajny monitor skanujący Norman Scaning Engine (NSE) który charakteryzuje się szybkością i skutecznością w wykrywaniu wirusów
Waga : 1.9MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Norman Virus Control 5.99 R20

Waga : 75,53 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Norton 360 v.5
30-dniowa wersja znanego na całym świecie programu Norton 360. Zapewnia on kompleksową ochronę komputera oraz danych znajdujących się na nim. łatwy w obsłudze, intuicyjne menu oraz jeden z najlepszych modułów wykrywających wirusy to tylko nieliczne plusy tego programu. LINK PRZEKIEROWUJE NAS NA STRONĘ REJESTRACYJNĄ!!! DOPIERO PO REJESTRACJI MOŻEMY POBRAĆ ANTYWIRUSA!!!
Licencja : Trial

Norton AntiVirus 2005 PL
Norton AntiVrus 2005 jest bardzo dobrym programem do zabezpieczenia komputer przed wirusami Umożliwia pełną integrację z wieloma klientami pocztowymi, np. Outlook'iem czy Outlook Express'em
Waga : 35MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Norton AntiVirus 2009 Gaming Edition 16.5.0.135
NAV dla graczy automatycznie przełącza się w "tryb gracza" zawsze, gdy gra pracuje w trybie pełnoekranowym. Tryb ten wyłącza oznaki funkcjonowania programu i tym samym nie powoduje utrudnień podczas grania, a jednocześnie zapewnia ochronę ukierunkowaną na gry on-line i MMORPG.
Waga : 60,31 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Norton AntiVirus 2011 18.6.0.29
Program oferuje automatyczne pobieranie aktualizacji z bieżąco uaktualnianymi definicjami wszystkich znanych wirusów, integracja z najpopularniejszymi programami pocztowymi, możliwość kwarantanny plików, których nie udaje się naprawić, ochrona przez złośliwym apletami Java i ActiveX oraz oprogramowaniem spyware.
Waga : 100,60 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Norton AntiVirus 2013 20.2.0.19
Norton AntiVirus z serii 2013 to podstawowa ochrona przed wirusami i oprogramowaniem typu spyware, która umożliwia bezpieczne korzystanie z Internetu i udostępnianie danych.Program oferuje pięć opatentowanych warstw zabezpieczeń, lepszą ochronę sieci społecznościowych, funkcje chroniące przed atakami typu scam, oraz udoskonalone funkcje działające w chmurze, wyznaczając przy tym nowe standardy wydajności i ochrony. Pakiet posiada zgodność z systemem operacyjnym Windows 8 i został zaprojektowany tak, aby zwiększyć szybkość i bezpieczeństwo w porównaniu z oprogramowaniem zabezpieczającym Windows Defender obecnym w systemie. W najnowszej wersji naleźć można ciekawą funkcję "Zabezpieczenie sieci społecznościowych" - nowe rozwiązania chronią użytkowników sieci społecznościowych przed atakami i oszustwami typu scam, takimi jak wymuszanie użycia przycisku "Lubię to!" (likejacking) lub komunikaty, wiadomości i powiadomienia zawierające szkodliwy kod. Kolejna nowość to Ostrzeżenia przed scamem - funkcje antyscam ostrzegają o potencjalnie niebezpiecznych stronach WWW, które dopiero się pojawiły lub nie mają jeszcze ustalonej reputacji w społeczności użytkowników oprogramowania Norton. Pomaga to użytkownikom chronić swoje dane dotyczące kont bankowych, haseł, loginów itp. (Wersja TRIAL pozwala na używanie programu przez 30 dni)
Waga : 155 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Norton Power Eraser 2.5.0.42
Program służy do wyszukiwania i usuwania fałszywego oprogramowania znajdującego się w komputerze. Oprócz tego tworzy kopię zapasową, która w razie jakichkolwiek problemów umożliwia przywrócenie systemu do poprzedniego stanu tuż przed naprawą. Program Norton Power Eraser nie wymaga instalacji, ale należy pamiętać o tym, że przed każdym skanowaniem dysku twardego musimy ponownie uruchomić system operacyjny. Wówczas aplikacja bezpieczniej usunie wszelkie zagrożenia, w tym również niebezpieczne rootkity, które uaktywniają się w momencie załadowania systemu operacyjnego.
Waga : 3 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Norton Security Scan 3.6.1.11
Bezpłatny program, który ma pomóc użytkownikowi w zorientowaniu się, czy jego komputer jest obecnie chroniony przed wszelkimi zagrożeniami w postaci wirusów i innego złośliwego oprogramowania. Program dokładnie skanuje cały dysk twardy i zgłasza użytkownikowi w razie wykrycia szkodnika lub innego niebezpiecznego oprogramowania. Norton Security Scan bazuje na silniku aplikacji Norton AntiVirus i charakteryzuje się wygodnym interfejsem użytkownika. Program dokonuje automatycznej aktualizacji bazy wirusów z serwera producenta, dokładnie bada bieżący stan ochrony systemu operacyjnego, a także wyświetla szczegółowe wyniki po zeskanowaniu komputera. Norton Security Scan wykrywa między innymi wirusy, robaki i konie trojańskie.
Waga : 312 KB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Outpost Antivirus Pro 7.6
Outpost Antivirus chroni przed wirusami, spyware, robakami internetowymi, niechcianymi i złośliwymi programami, kradzieżą tożsamości oraz przed aktywnością podejrzanych obiektów na stronach WWW podczas surfowania w sieci. Dodatkowo Outpost Antivirus dysponuje specjalnym modułem, który zabezpiecza go przed deaktywacją lub zablokowaniem wybranych funkcji przez złośliwe programy. Unikalną cechą produktu jest zastosowanie technologii Host Protection, znanej z pozostałych rozwiązań firmy Agnitum. Głównym zadaniem Host Protection jest blokowanie wszystkich groźnych programów proaktywnie, zanim zainfekują komputer użytkownika. Host Protection analizuje zachowania aplikacji i jeśli wykryje podejrzaną aktywność blokuje złośliwy program i informuje użytkownika o wykrytym zagrożeniu. Dzięki Host Protection użytkownik Outpost Antivirus jest chroniony przed wszelkiego typu groźnymi programami, również tymi najnowszymi, dla których nie zostały jeszcze opracowane odpowiednie szczepionki. Standardowe rozwiązania antywirusowe nie dają użytkownikowi takiej ochrony, ponieważ zabezpieczają jedynie przed zagrożeniami, dla których opublikowano już odpowiednie sygnatury. (Wersja TRIAL pozwala na używanie programu przez 30 dni)
Waga : 143 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Panda Antivirus Pro 2012
Program chroni przed takimi zagrożeniami jak: wirusy, programy szpiegujące, rootkity, hakerzy,
Waga : 69,49 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Panda Antivirus Pro 2013
Łatwe w obsłudze i intuicyjne oprogramowanie zabezpieczające komputer. Chroni przed wirusami, spyware, rootkitami, hakerami i oszustwami online. W wersji 2013 zaimplementowano bardziej nowoczesny i intuicyjny interfejs użytkownika. Produkt zbudowany został w oparciu o nowy model ochrony oparty na społeczności użytkowników. Dzięki temu zapewnia pełną ochronę przed znanymi i nieznanymi atakami wirusów. Panda Antivirus Pro 2013 oferuje szybsze skanowanie dzięki zastosowaniu nowej technologii wielowątkowej. Program wyposażono w tryb multimedialny po włączeniu którego program będzie dyskretny podczas wirtualnych rozgrywek czy oglądania filmów.
Waga : 83 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows

Panda Antivirus Titanium 2004
Panda Antivirus Titanium 2004 to nowoczesny program, który zapewnia wysoką wydajność wykrywania i usuwania wirusów potafi też wykrywać nowe wirusy.
Waga : 23MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Panda Cloud Antivirus 1.5
Program działa w tzw. "chmurze", co w praktyce oznacza, że część procesów i zasobów przeniesiona jest na zewnętrzne serwery. Dzięki temu program zużywa znacząco mniej pamięci i mocy obliczeniowej. (Bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych)
Waga : 0,68 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Panda Cloud Antivirus 2.0.1
Panda Cloud Antivirus jest pierwszym programem antywirusowym oferującym ochronę w technologii Cloud Computing. Produkt firmy Panda Security zabezpiecza użytkowników przed złośliwymi aplikacjami, wykonując procesy analizy za pośrednictwem internetu, dzięki czemu wpływ na wydajność komputera osobistego jest zminimalizowany. Chroni przed znaczną częścią zagrożeń z internetu.
Waga : 700 KB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows

Panda Internet Security
Panda Platinium Internet Security 2006 PL jest to profesionalny pakiet programów umożliwiający zabezpieczenie komputera przed zagrożeniami z internetu. Pakiet zawiera firewalla, skanera antywirusowego moduł blokowania spamu, moduł chroniący przed programami typu spyware oraz dialerami.
Waga : 65MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Demo
System operacyjny : Windows
Panda SafeCD 4.4.3.0
Darmowe narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania z dysku twardego. Aplikacja może być bardzo pomocna, gdy zawodzi skaner antywirusowy z poziomu systemu Windows. Charakteryzuje się nowoczesnym silnikiem skanującym, który jest bardzo skuteczny w wykrywaniu i usuwaniu szkodliwego oprogramowania. Jego główna zaleta to możliwość skanowania dysku twardego poza zainfekowanym systemem. W tym celu należy obraz programu wypalić na czystą płytę CD lub stworzyć dysk bootowalny USB i następnie uruchomić go po ponownym włączeniu komputera. Obsługuje wszystkie systemy plików FAT i NTFS.
Waga : 216 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Panda Titanium 2008 Antivirus
Panda Titanium 2008 Antivirus to nowoczesny program zabezpieczający przed wszystkimi wirusami, robakami i trojanami. Jako dodatkowe zabezpieczenie wykorzystuje technologie TruPrevent , która potrafi wykrywać i blokować nieznane wirusy.
Waga : 40MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Demo
System operacyjny : Windows
PC Tools AntiVirus 8.0.0.654 Free Edition
Darmowy antywirus chroniący przed wirusami, trojanami czy robakami.
Waga : 0,49 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
PC Tools AntiVirus Free 2012 9.1.0.2898
PC Tools AntiVirus Free - darmowa wersja programu zabezpieczającego. Aplikacja oferuje podstawową ochronę przed wirusami, robakami oraz trojanami. Free Edition zapewnia ochronę w czasie rzeczywistym, posiada wbudowany skaner oraz oferuje automatyczne aktualizacje. Moduł IntelliGuard zapewnia ochronę plików oraz poczty elektronicznej. Producent programu znany jest z takich produkcji jak Spyware Doctor czy Registry Mechanic. Darmowa wersja nie posiada ograniczeń - różni się od wersji płatnej brakiem wsparcia telefonicznego oraz wolniejszym czasem pobierania aktualizacji.
Waga : 4 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
PerfectAntivirus 2012 15.0.31.1282
Nowoczesny program antywirusowy stworzony przez firme Raxco Software. Jego głównym zadaniem jest ochrona systemu operacyjnego przed groźnymi wirusami i innymi złośliwymi oprogramowaniami. W pełni korzysta z technologii Cloud, która uruchamia podejrzane aplikacje w wirtualnym środowisku i sprawdza czy jest nieszkodliwy. Program chroni też przed spyware, aplikacjami szpiegowskimi, a także zabezpiecza system przed kradzieża danych użytkownika. Ostrzega o zainfekowanych stronach internetowych i posiada specjalne filtry, które w pewny sposób zabezpieczają użytkownika podczas korzystania z takich witryn jak Facebook czy Twitter. PerfectAntivirus posiada zaawansowany mechanizm skanujący system przed groźnymi aplikacjami i wirusami, a także nie zużywa zbyt dużo zasobów komputera.
Waga : 690 KB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Quick Heal AntiVirus Pro 2013 14.00.7.0.0.1
"Quick Heal AntiVirus Pro 2013" jest narzędziem do skutecznej ochrony komputera przed wirusami, hakerami, czy też szpiegami, pozwalając na korzystanie z zasobów internetu bez większych obaw. Aplikacja wykrywa i usuwa automatycznie wirusy, trojany oraz robaki. Chroni twoje dane i skany oraz czyści zainfekowane załączniki e-mail i pliki automatycznie ściągnięte z Internetu. Program został wyposażony w system AntiSpyware'owy, dzięki czemu chroni naszą prywatność, po przez rozpoznaje i usuwanie niebezpiecznych aplikacji, czy też blokadę próby kradzieży prywatnych danych i informacji. Ponadto aplikacja skutecznie blokuje dostęp do twojego komputera hakerom i aplikacjom do kradzieży danych, dzięki wbudowanemu modułowi Firewall.
Waga : 540 KB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Rising Antivirus 2011 23.00.66.41
Rising Antivirus - program z własnymi technologiami do wykrywania i zwalczania różnych szkodników, wykrywa i usuwa znalezione wirusy, trojany oraz programy nieznanego pochodzenia. Pliki, wiadomości w naszej poczcie em@il, pamięć i strony internetowe są monitorowane w czasie rzeczywistym. Automatyczne aktualizacje zapewniają bieżącą bazę sygnatur.
Waga : 37 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Stinger 10.2.0.877
Stinger to darmowy skaner antywirusowy firmy McAfee. Doskonale nadaje się do rutynowego skanu plików, ponieważ wykrywa najczęściej spotykane wirusy. Aplikacja umożliwia usunięcie znalezionych wirusów oraz ewidentne kasowanie zarażonych plików. Dodatkowo posiada możliwość skanowania plików spakowanych.
Waga : 11 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows

Trend Micro PC-cillin
Trend Micro PC-cillin Antivirus + Antispyware firmy Trend Micro zabezpiecza komputer i sieć domową przed wszelkiego rodzaju wirusami, robakami, trojanami i wirusami sieciowymi. Program chroni również system przed hakerami. Ponadto wykrywa i usuwa programy szpiegowskie.
Waga : (Downloader)
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
TrustPort Antivirus 2013 13.0.6.5088
TrustPort Antivirus to idealne podstawowe rozwiązanie zabezpieczenia komputera osobistego, chroniące przed wirusami i programami szpiegującymi. Zapewnia kompaktową ochronę komputera przed wirusami, robakami, trojanami i innym złośliwym oprogramowaniem. Każdy uruchomiony program i każdy otwarty plik przechodzi przez skaner antywirusowy. Ochrony rezydentna wiarygodnie blokuje próby uruchomienia złośliwego oprogramowania. W zależności od ustawień naprawy, uszkodzony plik zostaje zmieniony, przeniesiony do kwarantanny lub usunięty na stałe. Możliwe jest przeprowadzanie regularnych lub jednorazowych kontroli całego dysku, wybranych treści lub plików. Skanowanie może być planowane w regularnych cyklach tygodniowych, codziennie lub co godzinę, ale oczywiście może być również wykonywanie ręcznie według aktualnych potrzeb. Dzięki zastosowaniu dwóch silników skanujących, TrustPort Antivirus jest w stanie osiągnąć jeden z najwyższych wskaźników wykrywalności na świecie.
Waga : 219 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
TrustPort USB Antivirus 2013 13.0.6.5088
Mobilne rozwiązanie dla bezpiecznego przesyłania danych na wymiennych nośnikach pamięci flash np. dysków lub kart pamięci. Zapobiega kopiowaniu szkodliwego kodu na nośniki pamięci, wykonuje testy antywirusowe na dowolnym komputerze. Pozwala na szyfrowanie plików przed dostępem osób nieuprawnionych i oferuje niezawodne niszczenie prywatnych danych, które nie są już w użyciu. Jak tylko nośnik pamięci jest podłączony do danego komputera, Ochrona rezydentna jest aktywna. To zapobiega przechowywaniu szkodliwego kodu na danym nośniku. W zależności od potrzeb można uruchomić skanowanie komputera na którym się pracuję z przenośnego nośnika pamięci. W przypadku pojawienia się szkodliwego kodu, w zależności od ustawień plik zostanie zmieniony, przeniesiony do kwarantanny lub usunięty. (Wersja TRIAL pozwala na używanie programu przez 30 dni)
Waga : 95 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
Universal Virus Sniffer 3.76
Universal Virus Sniffer to narzędzie do wyszukiwania i usuwania wirusów, rootkitów, bootkitów oraz innych zagrożeń typu Zero Day. Posiada zaawansowany skaner wyszukujący szkodniki i eliminujący nieznane zagrożenia. Pracuje w trzech różnych trybach i dodatkowo współpracuje z rejestrem, w celu sprawniejszego wykrywania i usuwania wirusów oraz wszelkich błędów spowodowanych przez wirusy.
Waga : 2 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
UnThreat Free Antivirus 2013
UnThreat Free Antivirus to w pełni funkcjonalny program antywirusowy, wyposażony w najnowszy system wykrywania i usuwania wszelkich zagrożeń znajdujących się w komputerze. Aplikacja bez większych problemów radzi sobie z usuwaniem groźnych wirusów, koni trojańskich, robaków, a nawet niebezpiecznych rootkitów. Program UnThreat Free Antivirus posiada zaawansowany moduł ochronny, który zabezpiecza komputer przed atakiem szkodnika. Monitoruje wszystkie aktywne procesy, pliki i ostrzega użytkownika przed zagrożeniami. Oprócz tego zabezpiecza pocztę elektroniczną i skanuje wszystkie jej niezbędne elementy, w tym również sprawdza każdą otrzymaną wiadomość wraz z dołączonym załącznikiem. Program antywirusowy zawiera również inną przydatną funkcję do wykrywania złośliwego oprogramowania. Dzięki temu zapobiega utracie ważnych plików i kradzieży danych osobowych użytkownika.
Waga : 11 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
UnThreat Pro Antivirus 2013
UnThreat Pro Antivirus to w pełni funkcjonalny program antywirusowy, wyposażony w najnowszy system wykrywania i usuwania wszelkich zagrożeń znajdujących się w komputerze. Aplikacja bez większych problemów radzi sobie z usuwaniem groźnych wirusów, koni trojańskich, robaków, a nawet niebezpiecznych rootkitów. Program UnThreat Pro Antivirus posiada zaawansowaną zaporę sieciową i moduł ochronny, które zabezpieczają komputer przed atakiem szkodnika. Monitorują wszystkie aktywne procesy, pliki i ostrzegają użytkownika przed zagrożeniami. Oprócz tego zabezpiecza pocztę elektroniczną i skanuje wszystkie jej niezbędne elementy, w tym również sprawdza każdą otrzymaną wiadomość wraz z dołączonym załącznikiem. Program antywirusowy zawiera również inną przydatną funkcję do wykrywania złośliwego oprogramowania. Dzięki temu zapobiega utracie ważnych plików i kradzieży danych osobowych użytkownika.
Waga : 11 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
USB Immunizer 2.0.1.9
USB Immunizer to działająca na podobnej zasadzie jak Panda USB Vaccine, aplikacja autorstwa firmy BitDefender. Aplikacja umożliwia zabezpieczenie naszego komputera przed zagrożeniami, które rozprzestrzeniają się za pomocą dysków przenośnych. Program blokuje funkcje AutoRun zarówno na komputerze, dyskach USB jak i wszelkich innych urządzeniach.
Waga : 4 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
VIPRE Antivirus 2013 6.0.5449
Aplikacja oferuje skanowanie w czasie rzeczywistym i chroni przed różnymi zagrożeniami, m.in. wirusy, robaki, oprogramowanie szpiegujące czy rootkity. Wykorzystywane są różne metody wykrywania, w tym heurystyka i analiza behawioralna. Dodatkowo program zapewnia kompleksową ochronę przed phishingiem i wirusami skanując pocztę (bezpośrednie wsparcie dla Outlook, Outlook Express, Windows Mail oraz innych programów wykorzystujących protokoły POP3 i SMTP). (Wersja TRIAL pozwala na używanie programu przez 30 dni)
Waga : 23 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
VIRUSfighter Pro 7.1.265
Rozbudowane narzędzie przeznaczone do ochrony naszego komputera przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Aplikacja działa w tle skanując na bieżąco nasz system i analizując potencjalne zagrożenia. Program po wykryciu zagrożenia automatycznie podejmuje działanie, a cały proces odbywa się bez konieczności naszej ingerencji. (Wersja TRIAL pozwala na używanie programu przez 30 dni)
Waga : 3 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
VirusTotal Scanner 2.0
Bezpłatny skaner antywirusowy, przeznaczony do szybkiego skanowania plików przechowywanych na dysku twardym. Program współpracuje z usługą internetową VirusTotal.com, która dokładnie analizuje podejrzane pliki i wykrywa w nich różne zagrożenia z sieci. Osoby korzystające ze skanera, mogą błyskawicznie przeskanować wybrany plik za pomocą usługi VirusTotal, bez potrzeby wysyłania danych do sieci. Jest to niezbędne narzędzie dla użytkowników, którzy często pobierają dane z podejrzanych źródeł w Internecie. Program rozpoznaje wirusy, robaki, trojany oraz inne złośliwe oprogramowania. Obsługa skanera jest bardzo prosta. Z poziomu programu wybieramy plik znajdujący się w systemie operacyjnym, a następnie skaner automatycznie połączy się z usługą VirusTotal.com i dokona dogłębnej analizy, w celu rozpoznania oraz wykrycia potencjalnego zagrożenia.
Waga : 3 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Webroot SecureAnywhere AntiVirus 2013
Webroot SecureAnywhere AntiVirus zapewnia kompletną ochronę systemu przed wirusami i innymi programami szpiegującymi. Chroni komputer nie spowalniając jego pracy oraz oferuje możliwość szybkiego skanowania dysku, w celu wykrycia niepożądanych wirusów.
Waga : 720 KB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Shareware
System operacyjny : Windows
Zemana AntiMalware 2012
kuteczny skaner antywirusowy. Skanuje i usuwa szkodliwe oprogramowania zaledwie w kilka minut. Charakteryzuje się szybkością działania, uruchamianiem bez konieczności instalacji na dysku twardym, a także niewielkim zużyciem zasobów systemowych. Specjalizuje się w oczyszczaniu komputera z trudnych do usunięcia plików zainfekowanych przez wirusy i inne szkodliwe oprogramowania. Program bazuje na programie HitmanPro i w dodatku posiada oraz korzysta z różnych silników skanujących – G Data, Emsisoft, Dr.Web czy IKARUS Antivirus. (Wersja TRIAL pozwala na używanie programu przez 30 dni)
Waga : 7 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Trial
System operacyjny : Windows
ZenOK 2012
Program zawiera zestaw funkcji i mechanizmów, których zadaniem jest ochrona komputera przed wirusami, trojanami, rootkitami oraz komponentami szpiegującymi.
Waga : 44,48 MB
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
ZenOK Free Antivirus 2012 1.0.23.0
ZenOK Free Antivirus to bezpłatny program antywirusowy, zapewniający kompleksową ochronę systemu operacyjnego. Charakteryzuje się niskim zapotrzebowaniem na zasoby systemowe, dzięki czemu może być bez problemów używany na słabszych komputerach. ZenOK posiada też moduły do zwalczania złośliwego oprogramowania typu spyware oraz malware. Program ZenOK Free Antivirus chroni komputer podczas przeglądania stron internetowych i wykonywania różnych czynności – płacenie kartą debetową czy korzystanie z komunikatora internetowego. Skanuje i zabezpiecza system w czasie rzeczywistym oraz dokładnie sprawdza pocztę elektroniczną, a także inne usługi sieciowe działające w tle systemu. Oprócz tego został wyposażony w zaawansowany mechanizm do zwalczania groźnych trojanów, rootkitów, robaków, keyloggerów, spyware oraz innego złośliwego oprogramowania. Chroni dane osobowe użytkownika i zapobiega przed atakiem hakerów, którzy wykorzystują luki w oprogramowaniu i systemie operacyjnym.
Waga : 37 MB
Architektura procesorowa : 32/64 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Zillya! Antivirus 1.1.3165.0
Kolejny darmowy program antywirusowy, dający możliwość ochrony naszego komputera, poprzez usuwanie wirusów, robaków, spyware'ów, adware'ów i wielu innych zagrożeń dla systemu operacyjnego. Jak podaje producent - aplikacja została wyposażona w szybki i jednocześnie wydajny silnik skanujący pliki, który równie dobrze spisuje się na starszych komputerach. Program został wyposażony w przejrzysty i zarazem intuicyjny interface, co sprawia że jego obsługa jest bardzo prosta nawet dla początkującego użytkownika. Wszystkie funkcje aplikacji zostały pogrupowane w kartach. Aplikacja została wyposażona w kilka ciekawych modułów, usprawniających zarządzanie systemem, a wśród nich między innymi: Task Manager (narzędzie pozwalające na szybkie przełączanie pomiędzy aplikacjami i „zabijanie” pojedynczych procesów), czy też Startup Manager (moduł pozwalający na konfiguracje aplikacji jakie mają uruchamiać się razem ze startem systemu).
Waga : 79 MB
Architektura procesorowa : 32 bitowa
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows