Linki do spolszczeń, programów, gierMoje statystyki

Obróbka zdjęć

ACDSee Photo Editor 2008 5.0.286
ACDSee Photo Editor to aplikacja przeznaczona do szybkiej i efektownej obróbki fotografii cyfrowej. Program oferuje szereg narzędzi i filtrów, za pomocą których można całkowicie zmienić wygląd danego zdjęcia. Jednym z ciekawszych narzędzi oferowanych przez aplikacje jest Photo Editor's Vignette, które pozwala na tworzenie zdjęć portretowych dla drzew genealogicznych. Poza tym, Photo Editor posiada takie funkcje jak: usuwanie efektu czerwonych oczu, ożywianie kolorów, automatyczne wyostrzanie obrazu, ustawianie balansów kolorów, kontrastów itp. Na uwagę zasługuje również opcja Bluescreen (najczęściej stosowana w TV podczas prezentacji pogody) polegająca na zamianie tła o jednolitym kolorze na dowolny obraz. Użytkownicy z pewnością docenią również funkcję Photo Editor's Variations umożliwiającą szybką obróbkę materiału z opcją podglądu aż 8 różnych efektów.
Adobe Photoshop CS5 Extended
Adobe Photoshop jest to jeden z najlepszych programów do obróbki grafiki rastrowej i wektorowej, posiada możliwość edycji grafiki 3D.
Adobe Photoshop Lightroom 3.4.1
Adobe Photoshop Lightroom jest programem adresowanym do profesjonalnych fotografów, pozwalającym na łatwe importowanie zdjęć z kamer cyfrowych, edycję, selekcjonowanie i szybkie tworzenie przejrzystych zestawień katalogów zawierających setki, a nawet tysiące zdjęć. Interfejs jest w pełni konfigurowalny i pozwala na dużą swobodę w zmianach ustawień, dzięki czemu praca ze zdjęciami może stać się jeszcze wydajniejsza i łatwiejsza. Dzięki Adobe Lightroom fotograf jest w stanie porównywać fotografie korzystając ze zbliżeń, co często jest przydatne w porównywaniu detali, a w profesjonalnej fotografii jest wręcz codziennością. Prócz tego aplikacja pozwoli na "dostrojenie" zdjęć z zachowaniem wysokiej jakości bez utraty jakże ważnych szczegółów.
Ashampoo Photo Commander 9.3.0
Aplikacja przeznaczona do organizowania, edycji, dzielenia się ze znajomymi i prezentacji galerii fotograficznych. Program posiada menu z gotowymi efektami (rozmycie, rzuć cień, szkicownik, mozaika itp.), które można zastosować na zdjęciach.
Ashampoo Photo Optimizer 2.02
Program do obróbki zdjęć. Obróbka może przebiegać "automatycznie", ale możliwe jest samodzielne dobranie wszystkich parametrów.
AvanceSoft 5.0
AvanceSoft 5.0 to darmowy program do edycji grafiki o dość dużych możliwościach. Posiada intuicyjny interface, pozwala rysować obramowanie w 3D,krzywe, prostokąty itd..
Banner Maker Pro 8
Banner Maker Pro jest to program który pozwala na łatwe utworzenie własnego bannera czy przycisku na stronę WWW, posiada dużo efektów tekstowych oraz generuje kod HTML aby łatwo wstawić np nasz banner.
Bibble 5.2.2 Pro
Bibble to profesjonalny edytor zdjęć konkurujący z takimi rozwiązaniami jak Photoshop Lightroom, Aperture czy DxO Optics Pro. Aplikacja obsługuje fotografie zapisane w formacie RAW i umożliwia ich edycję oraz organizowanie poprzez tworzenie intuicyjnych w obsłudze katalogów. Co więcej, Bibble został wyposażony w narzędzia umożliwiające edycję metadanych (słowa kluczowa, oceny, informacje dotyczące praw autorskich oraz wiele innych). Dodatkowo program umożliwia wykorzystanie narzędzi do edycji zdjęć stworzonych przez inne firmy. Plusem Bibble są zaawansowane mechanizmy drukowania (tzw. background printing), których główną zaletą jest prędkość oraz wysoka końcowa jakość.
Capture One PRO 6.2.1
Capture One PRO to jedna z najlepszych alternatyw dla takich produktów jak Adobe Photoshop Lightroom czy Aperture - tworzonego przez deweloperów firmy Apple. Program (dedykowany głównie profesjonalnym fotografom) stworzony został z myślą o katalogowaniu, edycji i obróbce plików zapisanych w formacie RAW. Wśród wielu funkcji oferowanych przez Capture One PRO znaleźć można nie tylko dużą liczbę ciekawych efektów, ale również szereg narzędzi umożliwiających podział kolorów na kanały, wyostrzanie zdjęć i uwydatnianie wszelakich detali. Na szczególną uwagę zasługują narzędzia Skin Tone Enhancer, Focus, Inverted Color Editor Selection oraz Spot Removal Enhanced.
Corel PaintShop Photo Pro X3
Oprogramowanie do zaawansowanej edycji zdjęć oferujące funkcje zarządzania zdjęciami i opcje ich udostępniania, projekty artystyczne i możliwość tworzenia pokazów slajdów w rozdzielczości HD!
DxO Optics Pro 6.5.6
DxO Optics to zaawansowana ciemnia elektroniczna, czyli program do obróbki zdjęć zrobionych aparatem cyfrowym, który umożliwia wykonanie całego procesu, od wyboru zdjęć po zapisanie w wybranym formacie. W odróżnieniu od innych, ten program bardzo mocno bazuje na parametrach sprzętu fotograficznego i dzięki temu parametry obróbki z jego użyciem są bardzo dobrze dopasowane do zdjęć. Dzięki rozbudowanej bibliotece modułów DxO Optics jest w stanie szybko i precyzyjnie usunąć niedoskonałości zdjęć wynikające z budowy aparatu i obiektywu. Filtry zostały przygotowane w laboratorium DxO na podstawie bardzo szczegółowej analizy efektów pracy z kombinacjami aparatów i obiektywów. Odpowiednie parametry pozwalają na redukcję zakrzywienia i rozciągnięcia obrazu będącego skutkiem używania na przykład szerokokątnego obiektywu, redukcję winiety, wyostrzenie i usunięcie aberracji chromatycznych. Te same parametry można oczywiście stosować do wielu zdjęć, dzięki czemu usunięcie zakrzywień i przebarwień z całej sesji można wykonać kilkoma kliknięciami.
Face Off Max 3.2.6.8
Face Off Max to ciekawa aplikacja przeznaczona do obróbki zdjęć, której funkcjonalność ogranicza się do podmiany twarzy w wybranej fotografii. Kreator przeprowadzający użytkownika przez każdy etap podmiany twarzy sprawia, że obsługa programu jest bardzo prosta i intuicyjna. Na początku mamy możliwość wyboru zdjęcia (z wbudowanej biblioteki lub z dowolnego pliku), do którego chcielibyśmy wstawić inną twarz. Następnie wybieramy zdjęcie i za pomocą prostego narzędzia zaznaczamy twarz, która ma zostać wkomponowana w inną fotografię. W ostatnim etapie umieszczamy w odpowiednim miejscu twarz i za pomocą suwaków dopasowujemy kolor skóry twarzy do ciała.
FotoMix v.8.3.1
Jest to mało znany program do niezaawansowanej edycji zdjęć głównie opierającej się na zmianie tła, wycięcia zbędnych elementów, itp.
FotoSketcher 2.10
FotoSketcher to darmowe, bardzo proste narzędzie przeznaczone do automatycznego konwertowania fotografii w obraz, szkic lub rysunek za pośrednictwem kilku klików myszki.
GIMP
Gimp jest to darmowy program do obróbki zdjęć, pozwala na zmianę rozmiaru zdjęć oraz np wycinać kawałki zdjęć.
Imagina 1.7
Darmowy program do przeglądania i edycji grafiki. Wśród możliwości edycji znajdziemy regulację takich parametrów jak jasność, kontrast, korekcja gamma, nasycenie, temperatura i odcień kolorów. Nie zabrakło także efektów specjalnych związanych z oświetleniem, stosowaniem sepii, czy redukcją szumów.
Inkscape
Inkscape jest darmowym i wieloplatformowym narzędziem do tworzenia grafiki wektorowej SVG.
Kestrel GX 1.1.0.5
Kestrel GX to darmowy program do przeglądania i podstawowej obróbki zdjęć. Możliwości obróbki zdjęć tego programu nie są specjalnie rozbudowane - mamy do dyspozycji 10 poleceń(np. kadrowanie, obracanie, usuwanie czerwonych oczu, wyostrzanie, usuwanie szumu).
Magix Photo Designer 7.0.1.1
Magix Photo Designer to bezpłatne, a przy tym oferujące bogatą funkcjonalność narzędzie do edycji i retuszu zdjęć. Doskonale sprawdza się zarówno podczas prostych operacji, jak również tych bardziej złożonych, tj. usuwania niechcianych elementów czy "odnawiania" starych zdjęć. Program wyposażony został w zestaw najczęściej wykorzystywanych podczas edycji narzędzi, których prosta obsługa miło zaskoczyć powinna nawet początkujących użytkowników. Przy ich użyciu możliwe staje się szybkie korygowanie niedoskonałości powstałych podczas wykonywania zdjęcia. Magix Photo Designer dobrze radzi sobie ze zmianami ekspozycji, kontrastu, ostrości, intensywności kolorów itp. Oferuje on funkcje kadrowania, skalowania, obrotu o zadany kąt, odbicia lustrzanego, a także zaawansowanej korekty jasności. Ta ostatnia daje możliwość usuwania m.in. cieni oraz selektywnego rozjaśniania i przyciemniania fragmentów zdjęć.
Paint Shop Pro Photo X2
Program służący do edycji grafiki rastrowej, w szczególności edycji i obróbki cyfrowej fotografii.
PaintShop Pro Photo X3 Ultimate
PaintShop Pro Photo posiada szereg narzędzi do edycji zdjęć np.: mechanizm inteligentnego skalowania, korekty nasycenia, wyodrębniania obiektu, edytowania tekstu na obrazku oraz możliwość tworzenia pokazów slajdów w jakości HD.
Photo Toolkit 1.7
Darmowa aplikacja oferująca przydane narzędzia wykorzystywane podczas szybkiej obróbki zdjęć fotograficznych. Program oferuje takie funkcje jak usuwanie efektu czerwonych oczu, redukcja szumów, wyostrzanie obrazu, korekcja kolorów, konwersja formatów, zmniejszanie obrazów i wycinanie z nich wskazanych fragmentów czy dodawanie różnych efektów świetlnych.
Photo-Brush 5.30
Interesujący program do edycji grafiki rastrowej. Od innych programów tego typu Photo-Brush wyróżnia się bardzo dużą ilością różnych narzędzi służących do retuszowania fotografii. Obok tak oczywistych jak np. korekcja jasności, nasycenia i balansu kolorów, kontrastu, wyostrzanie itp. dostępne są także bardzo zaawansowane opcje jak np. możliwość powiększania zdjęć z zastosowaniem kilku algorytmów interpolacji dzięki czemu nawet bardzo powiększone fotografie zachowują wysoką jakość. Możliwości programu mogą również zwiększone dzięki obsłudze wtyczek z dodatkowymi filtrami dla Adobe Photoshop. Program raczej nie sprawdzi się jako narzędzie do tworzenia grafiki ze względu na m.in. brak obsługi warstw.
Photo! Editor 1.1
Photo! Editor (dawniej Photo Toolkit) to mała, darmowa aplikacja oferująca szereg przydanych narzędzi wykorzystywanych podczas szybkiej obróbki zdjęć fotograficznych. Program oferuje takie funkcje jak usuwanie efektu czerwonych oczu, redukcja szumów, wyostrzanie obrazu, korekcja kolorów, konwersja formatów, zmniejszanie obrazów i wycinanie z nich wskazanych fragmentów czy dodawanie różnych efektów świetlnych. Dodatkowo Photo! Editor posiada narzędzia przeznaczone do liftingu twarzy w tym usuwanie zmarszczek i skaz (pryszcze itp.). Inną z ciekawych opcji oferowanych przez Photo! Editor jest możliwość tworzenia różnych karykatur. Warto również zwrócić uwagę na opcję Resample, dzięki której zmniejszana wielkość obrazka nie traci znacząco na jakości.
PhotoFiltre 6.5.2
Darmowy program do obróbki grafiki. Oprócz podstawowych operacji na obrazach takich jak zmiana rozmiaru, przycinanie, odbicia lustrzane itp. program oferuje bardzo dużą ilość filtrów, które przydadzą się przede wszystkim przy obróbce zdjęć.
Photoscape 3.5
Photoscape to bardzo proste i co najważniejsze darmowe narzędzie przeznaczone do szybkiej obróbki fotografii dla niezaawansowanych użytkowników. Program oferuje takie funkcje jak ustawianie balansu bieli, dodawanie ramek, redukcja szumów, usuwania efektu czerwonych oczu, korekcji światła, zmiana rozdzielczości grafiki, wycinanie wskazanego fragmentu obrazu, filtry czy dodawanie balonów z opisami, tekstów i grafik. Photoscape został również wyposażony w narzędzie odpowiedzialne za masową edycję fotografii i zmianę nazw plików, przechwytywanie zdjęcia pulpitu, tworzenie animowanych grafik GIF, łączenie wielu zdjęć w jedne plik czy konwersję grafik RAW (K25, KDC, SR2, SRF) do formatu JPG.
Inne strony :
  1. Aparaty cyfrowe - Zestawienie ofert dostępnych na rynku internetowym