Linki do spolszczeń, programów, gierMoje statystyki

Systemy zarządzania treścią

Banana Dance
Aplikacja bazująca na PHP/MySQL, łącząca w sobie prostotę publikowania Wiki oraz CMS-a. Głównym zadaniem skryptu jest budowanie społeczności przez dodawanie artykułów, komentarzy oraz ich ocenianie przez użytkowników.
Licencja : Freeware
ClanSphere
CMS przeznaczony na strony klanów oraz rozgrywek e-sportu. W podstawowej paczce znajduje się ponad 50 wbudowanych modułów, które pozwolą stworzyć porządną wizytówkę klanu. Na stronie dostępnych jest również wiele szablonów oraz paczek językowych.
Licencja : Freeware
CMS Made Simple
CMS skierowany do web-developerów i ich klientów, którzy nie muszą mieć dostępu do wszystkich funkcjonalności. Kod skryptu jest odizolowany od szablonów dzięki zastosowaniu systemu szablonów Smarty. Tak jak mówi sama nazwa, CMS ten jest naprawdę prosty w użytkowaniu. Ważnym aspektem jest optymalizacja pod kątem SEO, modułowa budowa, łatwe zarządzanie użytkownikami, kreator instalacji oraz aktualizacji, panel administracyjny w wielu językach (również w polskim), a także samo-generujące się menu.
Licencja : Freeware
concrete5
concrete5 to system CMS, który jest bardzo prosty w użytkowaniu i pomaga w szybki sposób stworzyć swoją stronę.
Licencja : Freeware
Cotonti
Cotonti to szybki i lekki system zarządzania treścią, który łatwo dopasować do własnych potrzeb. Nadaje się idealnie do mniejszych stron. Plusem jest prostota tworzenia szablonów. CMS posiada polską paczkę językową, którą można pobrać ze strony supportu.
Licencja : Freeware
deV!L`z Clanportal
DeV!L`z Clanportal posiada wszystko, czego będziesz potrzebował do stworzenia strony klanu – system wiadomości, system wojen klanowych, GameSeverViewer, shoutobox i wiele innych.
Licencja : Freeware
DokuWiki
DokuWiki jest zgodnym ze standardami, łatwym w użyciu systemem Wiki, przeznaczonym głównie do tworzenia dokumentacji dowolnego rodzaju. Środowisko to służy do indywidualnego oraz grupowego tworzenia stron i współpracy przy ich budowie. Używa prostej, ale bogatej składni, która zapewnia że pliki z danymi posiadają strukturę, dzięki której są czytelne także poza Wiki.
Licencja : Freeware
EasyMyNews
EasyMyNews to darmowy, prosty, przyjazny dla użytkownika, oparty na php skrypt publikowania wiadomości. Można łatwo publikować i zarządzać newsami. Nie wymaga bazy danych.
Licencja : Freeware
eXtreme-Fusion CMS 5
eXtreme Fusion 5 to kontynuacja znanego w Polsce systemu zarządzania treścią. Stał się popularny m.in. dzięki swej bogatej funkcjonalności oraz dużej ilości dodatków i szablonów. Skrypt korzysta z przyjaznych linków oraz z nowego interfejsu komunikacji z bazą danych. Autorzy stworzyli dla niego zestaw metod ułatwiających życie programistom.
Licencja : Freeware
Fusion News
Jeden z lepszych skryptów służących do publikacji newsów na stronie WWW. Skrypt ten nie wymaga korzystania z bazy danych (opiera się na plikach tekstowych).
Licencja : Freeware
GetSimple CMS
GetSimple jest bazującym na plikach XML (nie wymaga MySQL) Systemem Zarządzania Treścią. Służy jako idealne rozwiązanie dla mniejszych stron, takich jak portfolio czy strona firmowa. Skrypt posiada polskie tłumaczenie oraz sporo dodatkowych pluginów.
Licencja : Freeware

Joomla!
Joomla! to uniwersalny wielokrotnie nagradzany system zarządzania treścią [CMS] do tworzenia i obsługi witryn internetowych oraz innych zastosowań. Przy pomocy Joomla! można budować i zarządzać swoim małym czy potężnym serwisem WWW w prosty i efektywny sposób, bez ponoszenia kosztów drogiego, komercyjnego oprogramowania.
Licencja : Freeware
jPortal
jPortal to polski CMS.
Licencja : Freeware
Mambo
Mambo jest to CMS, który pozwala na zbudowanie własnej strony WWW, bez konieczności znajomości języka np. php. Jego główną zaletą jest prostota obsługi. Jest oparty na php oraz MySQL, posiada moduł bezpieczeństwa wielopoziomowego logowania użytkowników, administratorów i edytorów. Posiada też m.in. edytor zawartości WYSIWYG (zapomnij o HTML - What You See is What You Get).
Licencja : Freeware
miaCMS
miaCMS jest to odmiana Mambo, pozwala na wykorzystanie "botów". miaCMS posiada polskie tłumaczenie systemu.
Licencja : Freeware
Monstra
Monstra jest szybkim i małym, utworzonym w PHP systemem zarządzania treścią, który nie wymaga bazy MySQL. Jest łatwy w instalacji, aktualizacji oraz użytkowaniu. Instalacja oraz konfiguracja zajmują tylko kilka chwil. Monstra posiada dobrze zbudowane api dla pluginów oraz motywów, co ułatwi pracę developerom. Skrypt umożliwia podział użytkowników wg kilku grup: administratorzy, edytorzy i użytkownicy. Został także zoptymalizowany pod wyszukiwarki.
Licencja : Freeware
NUKEVIET CMS
Nukeviet to potężny system CMS zbudowany w oparciu o najnowsze technologie internetowe. Pozwala łatwo stworzyć portal, sieć społeczną czy serwis e-commerce. NukeViet 3.0 potrafi przetwarzać ogromne ilości danych.
Licencja : Freeware
Open Atrium
Open Atrium zostało zaprojektowane specjalnie w celu połączenia w prosty sposób takich funkcjonalności jak: blog, wiki, kalendarz, lista zadań czy shoutbox. Wszystko to odbywa się z poziomu tzw. dashboard. Skrypt posiada polską paczkę językową.
Licencja : Freeware
PHP-Fusion
PHP-Fusion jest stale rozwijającym się systemem zarządzania witryną WWW (CMS), opartym na PHP i MySQL. Zaopatrzony jest w prosty w instalacji system z jeszcze prostszym pakietem przyrządów administracyjnych do zarządzania. Stanowi kompletny zestaw aplikacji i narzędzi do budowy dowolnej wielkości mobilnego serwisu internetowego, portalu czy vortalu. Dzięki tym środkom w łatwy sposób można tworzyć interaktywne witryny internetowe bez posiadania wiedzy o programowaniu, a intuicyjność projektu i gotowe panele pozwalają tworzyć nowe rozwiązania jednym kliknięciem przycisku.
Licencja : Freeware
PHP-Nuke

Licencja : Freeware
Pligg CMS
Pligg jest open-source-owym CMS-em, który można pobrać i używać za darmo. Pligg CMS to społeczne oprogramowanie służące użytkownikom do publikowania różnych treści. Każda dodana treść jest oceniana przez użytkowników.
Licencja : Freeware
pluck CMS
Pluck jest lekkim, małym i prostym systemem zarządzania treścią. Został napisany w PHP i nie wymaga bazy danych. Posiada kreator instalacji oraz intuicyjny panel administracyjny wraz z podstawowymi modułami, takimi jak album czy blog. Jego współtwórcą jest Polak, więc język polski został wgrany standardowo. Łatwo podpiąć pod niego własne szablony oraz modyfikacje, co sprawia, że idealnie nadaje się dla developerów i średnio zaawansowanych webmasterów.
Licencja : Freeware
Quick.Cms
Prosty system CMS pomocny w zarządzaniu zawartością strony internetowej. Nie wymaga MySQL.
Licencja : Freeware
razorCMS
Prosty CMS idealny do małych stron wymagający tylko obsługi PHP.
Licencja : Freeware
SmodCMS
SmodCMS z założenia jest narzędziem w którym priorytetem jest wygoda użytkownika i łatwość dostosowania systemu do dowolnego szablonu układu strony. Jest to wygodny, w miarę funkcjonalny i przede wszystkim niezwykle prosty w obsłudze system CMS.
Licencja : Freeware
Template CMS
Template CMS – szybki i lekki system zarządzania treścią, który pozwala w łatwy sposób stworzyć stronę przez osobę, która nie posiada doświadczenia w PHP lub HTML. Nie wymaga bazy danych.
Licencja : Freeware
ThePortal 3
W najnowszej wersji skryptu duży nacisk położono na zaprogramowanie obiektowo większości funkcjonalności, dzieki temu wszelkie poprawki można nanosić bardzo szybko. Do innowacji w „trójce” można zaliczyć system uprawnień. Można przydzielić bardzo precyzyjny dostęp dla poszczególnych użytkowników.
Licencja : Freeware
TinyCMS
TinyCMS jest całkowicie darmowym i open-source-owym skryptem, który jest niezwykle lekki i prosty. Jego panel administracyjny został uproszczony tak, jak to było tylko możliwe. Pozwala on na edycję stron, zmianę szablonu oraz podstawowych ustawień, więc jest to idealna pozycja dla małych stron. Co więcej, nie wymaga MySQL.
Licencja : Freeware
Windu CMS
Windu CMS to proste w użytkowaniu oprogramowanie do zarządzania treścią strony www. W porównaniu do innych rozwiązań tego typu Windu wyróżnia między innymi: prosta konfiguracja, wysoka wydajność, brak wymogu bazy danych. System jest tak zbudowany aby nie było konieczności edycji plików na serwerze, całość operacji zarówno przy zarządzaniu gotową stroną jak i przy jej tworzeniu oraz instalacji grafiki wcześniej pociętej do HTML/CSS odbywa się przy pomocy panelu administracyjnego oraz sprytnego systemu tagów podobnych do systemu SMARTY.
Licencja : Freeware
WordPress
"WordPress" to "Semantyczna Platforma Publikacyjna do Użytku Osobistego", czyli idealny system CMS dla blogera. WordPress daje możliwość stworzenia własnej strony w 5 minut. Daje użytkownikowi do dyspozycji szereg najlepszych motywów graficznych oraz przydatnych wtyczek. Posiada polski interfejs.
Licencja : Freeware