Linki do spolszczeń, programów, gierMoje statystyki

Skrypty blogów

11in1
Skrypt ten jest ukierunkowany przede wszystkim na użytkowników blogów. Pozwala on na łatwe tworzenie bloga wzbogaconego o kilka przydatnych funkcji, dzięki którym jesteśmy w stanie ze zwykłego bloga stworzyć małą stronę. Łatwo go również zintegrować z serwisami społecznościowymi, takimi jaki Facebook czy Twitter.
Licencja : Freeware
FlatPress
FlatPress jest open-source-owym, zgodnym ze standardami, wielojęzycznym silnikiem do blogowania. Posiada sporo rozszerzeń oraz nie wymaga systemu zarządzania bazą danych do pracy. Łatwo dostosować w nim wygląd. Pozwala na definiowanie własnych kodów BBC. (Spolszczenie dostępne na naszej stronie w dziale /Spolszczenia/Programy/)
Licencja : Freeware
Miniblog
Ten skrypt PHP i MySQL pozwala na stworzenie prostego i lekkiego bloga / systemu wiadomości na swojej stronie internetowej. Skrypt pozwala na szybkie publikowanie aktualizacji w blogu za pomocą panelu administratora online. Jest on idealny dla użytkowników do dostarczania aktualizacji i informacji o sobie, swojej stronie internetowej, firmie lub produkcie.
Licencja : Freeware
myBloggie
Ciekawy i stosunkowo zaawansowany system do prowadzenia bloga. Możliwość dodawania komentarzy, wspiera BBcode, możliwość podglądu przed wysłaniem, zaawansowany panel administracyjny.
Licencja : Freeware
Nibbleblog
Nibbleblog jest darmowym i w pełni funkcjonalnym narzędziem do blogowania. Bardzo prosty w instalacji oraz konfiguracji. Baza danych oparta jest na plikach XML, więc do działania nie potrzebuje MySQL.
Licencja : Freeware
Plumi
Plumi jest darmowym skryptem służącym do udostępniania filmów w formie Video Bloga. Filmy można zarówno wgrywać bezpośrednio przez skrypt na FTP, jak i dodawać z innych źródeł np. YouTube.
Licencja : Freeware
QuickBlogger
Prosty skrypt do prowadzenia bloga. Możliwość pisania postów, tworzenia galerii zdjęć, dodawania komentarzy oraz księgi gości. Nie wymaga baz danych MySQL.
Licencja : Freeware
RCBlog
Prosty system blogowy, nie wymaga baz danych, wszystkie notki zapisywane są w plikach txt. Możliwość importu, tworzenia prywatnego notesu oraz pisania statycznych notek.
Licencja : Freeware
sBlog
Prosty skrypt, łatwa instalacja, korzysta z baz danych do zapisywania informacji. Dużym atutem jest ciekawy wygląd graficzny, choć pewnie nie jest to jedyny pozytyw, który niesie ze sobą sBlog.
Licencja : Freeware
Simplog
Bardzo prosty system do prowadzenia bloga. Atutem jest możliwość szybkiej i łatwej integracji bloga z resztą strony. Dostepne kanały Atom/rss.
Licencja : Freeware
StatusNet(PL)
Skrypt ten pozwala na stworzenie mikro blogów, czyli coś na wzór BLIP czy Twitter'a. Zawiera polskie tłumaczenie.
Licencja : Freeware
storytlr
Storytlr jest open source-ową platformą do lifestreamingu oraz mikro blogowania. Można jej używać jako osobistej aplikacji lub udostępnić ją jako host dla wielu innych użytkowników.
Licencja : Freeware
Textpattern
Zaawansowany system blogowy, niewymagający baz danych do działania. Dzięki dodatkom użytkownicy sami tworzą wtyczki do bloga i udostępniają je innym.
Licencja : Freeware
Wordsmith
Ciekawy i bardzo rozbudowany system do obsługi blogów. Bardzo funkcjonalny.
Licencja : Freeware