Linki do spolszczeń, programów, gierMoje statystyki

Skrypty czatów

AJAX Chat
Łatwy w instalacji, rozbudowany skrypt internetowego czatu, wykonanego w technologii AJAX oraz PHP przy wsparciu bazy MySQL.
Licencja : Freeware
Ajax Chat Script
Lekka i w pełni konfiguralna wersja czatu w AJAX & PHP. Nie wymaga zatem Javy, Flasha czy innych pluginów. Pozwala określić prywatność pokoi, posiada system użytkowników oraz emotikony. Łatwo go zintegrować z własną stroną oraz logowaniem.
Licencja : Freeware
Ajax Shoutbox
Skrypt ten jest oparty na bibliotece jQuery i jest bardzo łatwy w konfiguracji, dzięki czemu łatwo dodać go na własną stronę. Oryginalnie opiera się na plikach, ale bez problemu można podczepić pod niego bazę SQL.
Licencja : Freeware
AJAX Web Chat
Prosty, ale bardzo funkcjonalny skrypt czatu w PHP, MySQL oraz jQuery.
Licencja : Freeware
BlaB!
BlaB! Lite jest bazującym na AJAX’ie oraz PHP skryptem czatu. Pozwala na rejestrowanie użytkowników oraz na korzystanie z konta „gościa”. Ciekawą i wyróżniającą opcją jest możliwość rysowania obrazków. Skrypt posiada rzecz jasna panel administracyjny, w którym możemy określić m.in. jakie słowa mają być blokowane. Czat to działania wymaga bazy MySQL/SQLite/PostgreSQL. Interfejs został przetłumaczony na język polski.
Licencja : Freeware
FreiChatX
Skrypt czatu, który wyglądem i funkcjonalnością przypomina ten zastosowany na portalu społecznościowym Facebook. Całość została wykonana w PHP, MySQL oraz AJAX. Użytkownik może określić nawet swój status „dostępności” na czacie. Najważniejszą zaletą skryptu jest jednak jego łatwość integralności z własnym serwisem.
Licencja : Freeware
JsChat
JsChat to czat open source używający prostego protokołu bazującego na JSON. Skrypt automatycznie rozpoznaje linki do obrazków lub filmów z YT, które wyświetla. Pozwala również na logowanie za pomocą danych z Twittera.
Licencja : Freeware
LiveZilla
System LiveZilla pozwala na połączenia między Tobą a odwiedzającymi w czasie rzeczywistym. LiveZilla pozwala także na monitorowanie osób odwiedzających stronę internetową.
Licencja : Freeware
System operacyjny : Windows
Mibew Messenger
Mibew Messenger jest oprogramowaniem wsparcia użytkownika (live support), opartym na licencji open-source. Dostępna jest do niego polska paczka językowa.
Licencja : Freeware
PHP + AJAX SHOUTBOX
Mini skrypt czatu, znany bardziej jako shoutbox, wykonany w technologi AJAX oraz PHP. Skrypt posiada zabezpieczenia przed spamem, emotikony oraz autolinkowanie.
Licencja : Freeware
PHP Chat Script
PHP Chat Script jest prostym skryptem czatu, którego możemy w łatwy sposób umieścić na naszej stronie. Został wykonany przy użyciu PHP i JavaScriptu, używając OOP oraz technologi Ajax. Ten czat nie wymaga bazy danych, gdyż pracuje na plikach.
Licencja : Freeware
phpFreeChat
Darmowy, prosty w instalacji, szybki, konfigurowalny i wielojęzykowy skrypt, który używa prostego systemu plików do przechowywania wiadomości. Wykorzystuje AJAX do płynnego odświeżania. Obsługuje wiele pokoi (/join), prywatne wiadomości, zarządzanie (/kick, /ban), niestandardowe kompozycje w oparciu o CSS oraz własne polecenia czatu.
Licencja : Freeware