Linki do spolszczeń, programów, gierMoje statystyki

Skrypty forów internetowych

ABXD
Skrypt forum zawierający wszystko to, co forum powinno zawierać. Ciekawą opcją jest możliwość używania HTML w postach.
Licencja : Freeware
Burning Board Lite
BB Lite to darmowa wersja wysokiej klasy płatnego oprogramowania forum. Skrypt jest oparty na tym samym kodzie, atutami są zarządzanie przyjazne użytkownikowi, a także sam kod dobrze zabezpieczony i rozszerzalny o moduły. Całość jest dość elastyczna i zoptymalizowana pod SEO. Instalacja polega na wgraniu skompresowanego archiwum z plikami forum oraz pliku instalacyjnego. Po uruchomieniu strony, kreator poprowadzi nas przez wszystkie etapy instalacji. Zawarty w aplikacji edytor to WYSIWYG, który sprawia, że tworzenie postów jest jeszcze prostsze. Na uwagę zasługuje również funkcjonalna wyszukiwarka, która znacznie skraca czas poszukiwań. Kolejnym interesującym aspektem jest edytor styli, z którego obsługą poradzą sobie nawet początkujący administratorzy.
Licencja : Freeware
Dove Forums
Dove Forums to lekki skrypt forum. Skrypt obsługuje nieograniczoną liczbę kategorii, posiada świetne zabezpieczenia, jest szybki i w dużej mierze opiera się na jQuery.
Licencja : Freeware
FluxBB
FluxBB jest zaprojektowany jako lżejsza i szybsza alternatywa dla niektórych aplikacji ciężkich forum. Jest łatwy w obsłudze i posiada udokumentowane doświadczenie w zakresie stabilności i bezpieczeństwa, co czyni go idealnym wyborem na forum. (Spolszczenie dostępne na naszej stronie w dziale /Spolszczenia/Programy/)
Licencja : Freeware
Kusaba X
Skrypt ten należy do tzw. ImageBoard, czyli obrazkowych forów typu 4chan.
Licencja : Freeware
LayerBulletin
Skrypt zawiera to, co zawierać powinny: podział na kategorie, wątki, szybkie odpowiedzi, system modułów, system szablonów, panel administracyjny i wiele innych. Ważnym elementem jest łatwość dostosowania pod własne potrzeby oraz prostota instalacji.
Licencja : Freeware
MBoard – Message Board
MBoard jest bardzo prostym skryptem forum. Skierowany raczej dla webmasterów, którzy poszukują nieskomplikowanych i lekkich rozwiązań. Skrypt nie wymaga bazy SQL. Posiada podstawową funkcjonalność: tworzenie wątków, interpretację emotikonów, zastępowanie wulgaryzmów gwiazdkami oraz filtr AntySPAM.
Licencja : Freeware
miniBB
miniBB jest aplikacją open-source do tworzenia małych for internetowych. Jest lekka i prosta w obsłudze. (Spolszczenie jest dostępne na naszej stronie w dziale /Spolszczenia/Programy/)
Licencja : Freeware
mobileBB
Skrypt lekkiego forum skierowanego do użytkowników urządzeń mobilnych. Został stworzony przez polskiego programistę – Tomasza Malewskiego, gdyż chciał on przede wszystkim skrócić czas ładowania oraz zużycie transferu podczas przeglądania wątków i działów. Paczka ze skryptem zawiera tylko 17 plików.
Licencja : Freeware
my little forum
My little forum jest prostym skryptem PHP/MySQL, który wyświetla posty w klasycznej postaci – drzewiastego widoku (struktura drzewa). Jest on Open Source’owy, na licencji GNU General Public. Głównymi aspektami są prostota i lekkość. Ponadto łatwo go zainstalować i uruchomić na standardowej konfiguracji serwera. Forum można podzielić wg kategorii i tagów, pozwala na stosowanie BBCode i emotikonów, posiada system szablonów (smarty) oraz kilka metod ochrony przed spamem.
Licencja : Freeware
OmegaBB
Skrypt forum oparty na AJAXie. Dzieli on fora na wygodne zakładki, pozwala na logowanie za pośrednictwem Facebooka czy też na dodawanie newsów. Reszta funkcji jest standardowa.
Licencja : Freeware
OneForum
OneForum jest łatwym w modyfikowaniu skryptem forum z wieloma funkcjami. Posiada strefę Administratora oraz Moderatora. Prócz standardowych funkcji, można pobrać dodatkowe w formie wtyczek.
Licencja : Freeware
PBBoard
Mało znany, open-source-owy skrypt forum, łączący rozwiązania z vBulletin i IP.Board.
Licencja : Freeware
phpBoard
phpBoard jest open-source-owym skryptem php/mySQl forum z dodatkami społecznościowymi. Posiada podstawowe funkcje, takie jak: profilowe blogi użytkowników wraz z systemem komentarzy, system newsów z kanałami RSS, strefę dla moderatora, rozbudowane statystyki czy prywatne wiadomości.
Licencja : Freeware
Simple PHP Forum
Łatwy w użytkowaniu i prosty w edycji darmowy skrypt forum. Do gromadzenia danych używa bazy MySQL, a napisany został w PHP. Posiada podstawowe funkcje: masowy mailing, system logowania i rejestracji, podział na kategorie, tworzenie wątków i postów. Użytkownicy mają swe profile, a przy swych postach mogą używać BBCode.
Licencja : Freeware